X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
frytki
Opracowanie: LabyrinthX

Dlaczego frytki McDonald's są tak smaczne?

Fast food to cichy zabójca. Sprawdź, jakie substancje znajdują się w popularnym jedzeniu. Z pewnością nie są to witaminy...
Fragmenty książki amerykańskiego autora Erica Schlossera "Fast Food Nation" ("Naród fast foodów"). Artykuł ukazał się w bostońskim miesięczniku "The Atlantic Monthly", numerze ze stycznia 2001.
fondue
Źródło: www.garneczki.pl

Zestawy do fondue

Fondue to słowo wywodzące się z języka francuskiego oznaczające topić. Stworzone zostało przez leniwych Szwajcarów, którzy aby nie marnować resztek mało świeżego sera, wkładali go do glinianego kotła zwanego „caquelon” i gotowali. Do spożywania stopionego sera korzystano z widelców, na które wsadzano odrobinę starszego chleba.
Zielone jabłka, dieta
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Odchudzanie we dwoje

Odchudzanie we dwoje bardziej mobilizuje do osiągnięcia wymarzonego celu. Podczas walki z kilogramami łatwiej jest razem przygotowywać te same posiłki i wspólnie dbać o lepszą sylwetkę.
Zielone jabłka, dieta
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Gdy jedzenie staje się sensem życia

Żyjemy w czasach, w których idealnym wzorem jest bycie szczupłym, często utożsamiane z byciem atrakcyjnym. Jednak podejmowanie prób osiągnięcia idealnej sylwetki może wymknąć się spod kontroli, a w pewnych przypadkach doprowadzić do pojawienia się zaburzeń odżywiania.
Muffiny, babeczki
Opracowanie: Słodki Muffin
Źródło: abcslubu.pl

Tort ślubny z babeczek

Słowo "cupcake" pochodzi od angielskiego "cake" (ciasto) i "cup" (kubek). Cupcake to nic innego, jak mała babeczka kolorowo udekorowana, ze smacznym nadzieniem. Często ułożona w papierowej foremce – papilotce. Zastanawiacie się pewnie, jaki mogą mieć one związek z weselami? Otóż, w bardzo smaczny i zaskakujący sposób można wykorzystać babeczki jako tort weselny.
Ból głowy
Opracowanie: poprostuzdrowo.pl
Źródło: poprostuzdrowo.pl

Migrena a odżywianie

Wśród wielu czynników, które mają wpływ na występowanie bólów głowy, wymienia się również kwestie związane ze sposobem odżywiania. Szacuje się, że napoje i pokarmy, które spożywamy są w ponad 30% przyczyną pojawiającej się migreny.
Dobroczynne właściwości żółtego sera
Opracowanie: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

Żywność ekologiczna - charakterystyka

Od pewnego czasu furorę w sklepach robią tak zwane „kramy bio”. To miejsca, gdzie znaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkanaście lat temu nikt o takich rzeczach nie słyszał. Co więc się stało?
Wigilijny stół pod lupą dietetyka
Opracowanie: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Smacznie, ale czy zdrowo? Wigilijny stół pod lupą dietetyka

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z nielicznych dni w roku, w których nie oglądamy się na ilość spożywanych kalorii. Nawet najbardziej zawzięci i wytrwali w przestrzeganiu diety mają problem, aby odmówić sobie spróbowania wszystkich dwunastu potraw. Ale czy dania na wigilijnym stole rzeczywiście są aż tak wysokokaloryczne i niezdrowe?
warzywa ekologiczne
Opracowanie: Paul Pitman
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepy ze zdrowym jedzeniem

Jesteś tym, co jesz – tak mówi stare porzekadło. Jesteś zdrowym człowiekiem, gdyż konsumujesz zdrową żywność. A co w teraźniejszych czasach, oznacza to sformułowanie? Zdrowa żywność to wszelakiego rodzaju produkty naturalne i ekologiczne, nieskalane chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i wytwarzanie opiera się głównie na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja a także wykorzystuje się naturalne składniki, jak przykładowo żywe kultury bakterii. Do upraw warzyw ekologicznych stosuje się wyłącznie organicznych nawozów.
Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością
Opracowanie: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl

24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością

Światowy Dzień Walki z Otyłością, który przypada 24 października, to dobry moment, by wejść na wagę, a potem dokładnie przyjrzeć się, jaką liczbę waga wskazuje.