X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
http://nodik.pl/
Zabawki, zabawa
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Producenci zabawek dla dzieci

Zabawki dla dzieci to w tych czasach gigantyczny przemysł. Pełne półki wszelkiego rodzaju rzeczy, wielki wybór, wszelkiego rodzaju barwy, materiały. Dystrybutorzy zabawek prześcigają się w projektowaniu nowszych o wiele lepszych, coraz bardziej interaktywnych i mających wspierać rozwój rzeczy niezbędnych dla każdego malucha.
Akustyka w szkole
Opracowanie: Armstrong
Źródło: Armstrong

Jaką wybrać specjalizację w liceum?

Zbiorowa opinia jest taka, iż do szkoły chodzą tylko dzieci. Dowodem rozbieżnej tezy są szkoły dla dorosłych, które szkolą osoby chcące nadrobić edukacyjne ubytki.
książka
Źródło: www.morguefile.com

Nauka niedługo po ogólniaku –Wrocław

Kończąc lat osiemnaście, młody człowiek zostaje postawiony przed niezmiernie trudnym wyborem, co w życiu robić. W dobie kryzysu, odnalezienie dobrze opłacalnej pracy jest ogromnym wyzwaniem, a wykształcenie ogólne wcale tego nie ułatwia. Jeżeli dalej chcemy się uczyć, alternatywnym dla studiowania rozwiązaniem jest policealne studium, podwyższające znajomość rzeczy i w szybszym czasie gwarantujące uprawnienia do przyjęcia pracy w zawodzie.
korepetycje
Opracowanie: Platu Korepetycje

Profesjonalne korepetycje

Co trzeci uczeń w Polsce bierze lub zamierza wziąć korepetycje. Jak się okazuje, najwięcej trudności uczniom sprawiają takie przedmioty jak: matematyka, fizyka, j. polski i chemia. Coraz popularniejszą formą pomocy uczniom jest posyłanie dziecka na korepetycje.
Był sobie człowiek, gra planszowa
Opracowanie: EMPIK
Źródło: EMPIK

Zagraj w „Był sobie człowiek”

Chcesz wybrać się w podróż do epoki paleolitu? Zastanawiasz się jak radził sobie w życiu codziennym Homo habilis, inaczej zwany pierwszym człowiekiem zręcznym? Marzysz o tym, by poznać początki gatunku Homo sapiens? Dzięki grze „Był sobie człowiek” - dostępnej w salonach Empik i na Empik.com - dowiesz się jak żyli ludzie epoki średniowiecza, a jak z czasów nowożytnych. Poznasz ich obyczaje w ekscytującej i pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji wyprawie.
kalkulatory
Opracowanie: Vector

Symbole kalkulatora naukowego

Działania procentowe, pochodne, odchylenia standardowe, średnie czy mediany to obliczenia z którymi wiele z nas musi radzić sobie na co dzień. Do tego celu najczęściej nabywane są skomplikowane kalkulatory naukowe. Problem pojawia się wtedy gdy rozszyfrowanie zakodowanych na nim znaków t.j (EXP), (EX), (EE),  (F), (SHIFT), (2nd)  okazuje się zbyt trudne.
Studenci
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Szkoły prywatne na poziomie

Szkoła prywatna nie jest równoważna z tym, że płacąc dostajemy dyplom i ignorujemy ewentualną niską jakość nauczania. Ten przestarzały stereotyp jest już dawno nieaktualny. Warunki są zmienne a szkoły prywatne zaczynają coraz efektywniej nadrabiać braki w naszym systemie szkolnictwa.
uczeń
Opracowanie: PLATU Korepetycje

Ostatni dzwonek na korepetycje

Wśród Polaków istnieje błędne przekonanie, że dzieci, które korzystają z korepetycji są złymi uczniami. Nic bardziej mylnego, korepetycje w swoim założeniu mają stanowić wsparcie dla ucznia oraz umożliwiać dzieciom wyrównywanie braków, nadrabianie zaległości a wszystko to w grupie rówieśników i w miłej atmosferze.
Edukacja, książki
Opracowanie: shho
Źródło: http://sxc.hu

Co zmieni się w szkole od września ? - kolejny etap reformy MEN

W tym roku szkoła szczególnie przygotowuje się do nowego roku szkolnego, bo będzie on obfitował w zmiany, które wzbudzają wiele obaw zarówno wśród uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli.
Wakacje w domu nie muszą być nudne
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wakacje w domu nie muszą być nudne

Ponad 60% dzieci każdego dnia spędza kilka godzin przed telewizorem, a niemal wszystkie oglądają telewizję codziennie. Za taki stan rzeczy najczęściej odpowiedzialni są rodzice, którzy nie mają pomysłu, jak inaczej spędzić z dziećmi czas wolny. Tymczasem wystarczy odrobina zaangażowania, aby szczególnie w okresie wakacyjnym zainspirować nasze pociechy do ciekawych gier i zabaw.