X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
http://nodik.pl/
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W tym roku, po kolejny, nauczyciele mają możliwość zgłaszania swoich klas do ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Własnoręcznie zrobione dekoracje świąteczne
Opracowanie: Flicker
Źródło: Flicker

Święta - zrób to sam

Wielki krokami zbliżają się święta, a wraz z nimi niepowtarzalna atmosfera, zapach pierników oraz pięknie przystrojone domy. Jak przygotować niepowtarzalne dekoracje świąteczne? Najlepiej wykonać je samodzielnie.
Umysł
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Jak wybrać dobrego psychologa

W sytuacji, w której potrzebujemy terapii wybranie dobrego psychoterapeuty to kluczowa kwestia. Zwykle nie chcemy prosić kogokolwiek o polecenie terapeuty z uwag na to, że kłopoty to bardzo osobista sprawa i nie chcemy by ktokolwiek wiedział o naszej psychoterapii.
Najprostszym sposobem, by odszukać listę psychoterapeutów w naszym mieście jest wprowadzenie w wyszukiwarkę internetową konkretnegohasła, na przykład „psycholog Katowice”, czy też „psychoterapia Katowice”.
Gra planszowa - Warhammer
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gry bitewne rozwijają strategiczne myślenie

W erze triumfu Internetu gry planszowe straciły nieco na wartości. Nie tak dawno wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Warcaby. Obecnie rozgrywki ograniczają się do myszki i ekranu komputera. I nie bawią się przy nich już całe pokolenia. A szkoda. Gry planszowe bowiem mają moc oddziaływania na rozwój naszego umysłu. Odpowiednim przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.
Studenci, edukacja
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Studiuj w SWSZ - zostań specjalistą zarządzania!

Studia na kierunku Zarządzanie od lat cieszą się dużą popularnością. Aby zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę warto wybrać konkretną ścieżkę rozwoju i już na studiach rozwijać praktyczne umiejętności w tym zakresie.
Kupno walut przez internet
Opracowanie: istock.com
Źródło: istock.com

Etat czy nie dla programisty

Zagadnienie, które widnieje w temacie poniższego artykułu, jest niebywale istotne dla każdego człowieka, który chce zarabiać jako informatyk. Trzeba tutaj powiedzieć, że robota na etacie i freelance mają mocne wady i zalety. Niżej wymienię jasno cechy tych rodzajów zatrudnienia.
Król Maciuś Pierwszy
Opracowanie: Wydawnictwo W.A.B.
Źródło: Wydawnictwo W.A.B.

Król Maciuś Pierwszy powraca

Już 27 sierpnia świętujemy wyjątkową premierę – dwie części kultowej książki dla dzieci „Król Maciuś” – „Król Maciuś Pierwszy” i „Król Maciuś na bezludnej wyspie”. Audiobooków wysłuchamy w interpretacji Krzysztofa Tyńca. 27 sierpnia to także data premiery wydania książkowego w Wydawnictwie W.A.B.
Jak się porozumieć z niemowlakiem?
Opracowanie: Intro Media
Źródło: Intro Media

Jak się porozumieć z niemowlakiem?

Rodzice często zastanawiają się, czy metodę Gordona można zastosować wobec niemowlaka? Czy stosowanie metod wychowawczych wobec bardzo małych dzieci, które jeszcze nie potrafią komunikować się za pomocą słów, może być skuteczne, czy w ogóle ma sens? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak.
Jak wspólnie z dzieckiem chronić środowisko?
Opracowanie: Future PR
Źródło: Future PR

Jak wspólnie z dzieckiem chronić środowisko?

Ludzie chętnie spacerują po zielonym lesie, oddychają świeżym, górskim powietrzem, kąpią się w tak czystych mazurskich jeziorach, że widać ich dno, lub korzystają z kąpieli słonecznych na złotych piaskach nadbałtyckiej plaży. Niestety – mniej chętnie dbają o czystość środowiska naturalnego, zanieczyszczając je i doprowadzając do wymarcia kolejnych gatunków zwierząt czy roślin.
Inspirująca edukacja
Opracowanie: www.profinfo.pl
Źródło: www.profinfo.pl

Inspirująca edukacja

„Zdrowe kierowanie klasą. Motywacja, komunikacja, dyscyplina”, „Aby żadne dziecko nie pozostało w tyle. Edukacja w USA”, „Profesjonalizm w uczeniu. Jak osiągnąć sukces” – to tytuły książek z nowej seria INSPIRACJE EDUKACYJNE, która została wydana nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.