X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
ekologia
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Pojemniki używane w działalności przemysłowej i wiele więcej.

Zagadnienia powiązane z transportem oraz przechowywaniem artykułów generalnie znane są większości. Wiadomo mniej więcej w jaki sposób wygląda pakowanie, składowanie oraz proces sortowania produktów i różnego rodzaju paczek.
zbiorniki, zbiorniki na paliwo
Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Pojemniki na paliwo

Zbiorniki na paliwo to idealne rozwiązanie na rzecz osób, które sporo jeżdżą, gdyż w większości wypadków posiadają sporą objętość, co zapewnia przebycie dłuższego dystansu bez przymusu zatrzymywania samochodu na stacjach benzynowych.
Opracowanie: REMES

Pościel z wełny plusy i minusy

Luksusowej jakości pościel wełniana (www.iltex.pl) produkowana jest z wełny owiec australijskich nazywanych merynos albo z runa wielbłądów. Wybór pościeli jest spory. Najbardziej znane jednak to merynos, kaszmir i kamel. Nazwy pochodzą od rodzaju wełny, z jakiej została pościel wyprodukowana - merynos to wełna owcza, kaszmir to kozia i kamel jak sama nazwa mówi to wełna wielbłądzia.
Przechowywanie jedzenia w lodówce
Opracowanie: Candy Hoover Polska
Źródło: Candy Hoover Polska

Nie marnuj jedzenia!

Co 6 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko. Co 4 mały Polak jest niedożywiony, a co 8 żyje w ubóstwie. Tymczasem w naszym kraju do kosza wyrzuca się średnio 9 mln ton jedzenia rocznie*.
ekologia
Opracowanie: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Segregacja odpadów

W końcu przejęliśmy się naturą, a utylizacja odpadów odpadów nie jest już nowością. Nawyk oddzielania plastikowych opakowań od reszty śmieci to już właściwie standard. Jednak to nie wystarczy. Opróżnianie kosza nie jest takie proste.
ekologia
Opracowanie: Ludovic Bertron
Źródło: http://www.flickr.com

Utylizacja odpadów – dlaczego jest ważna?

Przestarzała pralka, odbiornik telewizyjny, przestarzałe świetlówki lub baterie. To niepotrzebne przedmioty, które znajdują się w naszych mieszkaniach albo - co gorsza - są wyrzucane do przydrożnych rowów lub lasów. Niewiele osób wie, jak duże niesie to ze sobą ryzyko. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera nadzwyczaj często niekorzystne dla środowiska jak również istnienia ludzi i zwierząt surowce.
Studenci
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Turystyka i rekreacja - czy warto studiować?

Każdy absolwent szkoły średniej, który zamierza podjąć studia magisterskie, staje przed istotnym wyborem - który kierunek nauki wybrać? To szczególnie ważna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.
Dobroczynne właściwości żółtego sera
Opracowanie: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

Żywność ekologiczna - charakterystyka

Od pewnego czasu furorę w sklepach robią tak zwane „kramy bio”. To półki, gdzie wyszukać można wyłącznie produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o czymś takim nie słyszał. Co więc się wydarzyło?