X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
paragraf
Opracowanie: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl

Oddalenie się z miejsca kolizji a roszczenie regresowe ubezpieczyciela

Ustawa z dnia z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych enumeratywnie wskazuje przypadki, w których ubezpieczyciel może zgłosić się do kierującego z roszczeniem regresowym.
paragraf
Opracowanie: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl

Przekręcanie liczników samochodowych – oszustwo w białych rękawiczkach?

Jednym z wyznaczników ceny sprzedaży samochodu na rynku wtórnym jest jego przebieg. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy samochodów fałszują informacje na temat ilości przejechanych przez samochód kilometrów, w celu zwiększenia jego wartości. Dzieje się tak, ponieważ tak zwane „przekręcanie” czy też „cofanie” liczników nie jest wprost zabronione, oszuści czują się bezkarni, podczas gdy kupujący bezpodstawnie płacą za samochód więcej niż jest wart.
Samochód, wymiana opon
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Oferty opon w sieci

Zadbanie o opony samochodowe dostosowane do nawierzchni i warunków pogodowych jest co jakiś czas konieczne. W dzisiejszych czasach wybór dobrych opon nie jest zwyczajowo kwestią prostą. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się mocno z samym zagadnieniem, poznać firmy robiące na przykład opony letnie i kierować się osądami jedynie wytrawnych i sprawdzonych fachowców. W natłoku firm trudniących się dystrybucją opon łatwo się pogubić, warto więc przyjrzeć się ofertom internetowym, aby prościej podjąć decyzję w tej kwestii.

Działanie sprężyn progresywnych

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaką funkcję pełni zawieszenie samochodu. Producenci i sami właściciele starają się unowocześnić samochody, poprawiając wygodę w czasie jazdy. Sprężyny wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierującego. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Czy warto montować sprężyny progresywne?

Nikomu nie trzeba wyjaśniać, jaką funkcję pełni zawieszenie w aucie. Konstruktorzy i oczywiście kierowcy chcą ulepszyć auta, zwiększając komfort jazdy. Sprężyny mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa podróżujących i spokój kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?
samochód terenowy
Opracowanie: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland

Sprężyny progresywne, czyli nowość

Fanom motoryzacji nie ma potrzeby wyjaśniać, jak ważne jest zawieszenie pojazdu. Konstruktorzy i sami kierowcy starają się ulepszać auta, wpływając na wygodę w czasie podróży. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?
Opracowanie: Materiały prasowe

Podróżuj sprawnie

Duży skok w rozwoju technologii, który usprawnia błyskawiczną komunikację z ludźmi na całym globusie i rozwój metod transportu spowodowały, że ułatwiono nam błyskawiczne wyprawy nie tylko na drugi kraniec państwa, ale także kontynentu, czy za oceany. W opozycji do minionych epok, kiedy planowanie wyprawy wymagało majątku, tygodni, dobrego rumaka, w przypadku zamożniejszych: ekipy tragarzy, i dużej dozy wsparcia opatrzności, obecnie wszystko jest prostsze, szybsze i wydajniejsze.
Konkurs WymianaOpon.pl
Opracowanie: WymianaOpon.pl
Źródło: WymianaOpon.pl

Piąte koło u wozu!

Czy wiesz do czego służy piąte koło w Twoim aucie? Jeśli tak, to z pewnością potrafisz wymienić uszkodzone koło w samochodzie! Podziel się swoją wiedzą z amatorami czterech kółek i krok po kroku opisz proces wymiany koła. Wygraj darmową wymianę opon i atrakcyjne gadżety motoryzacyjne!
Wymiana opon
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Jak uniknąć kolejek w serwisach oponiarskich?

Przejście od temperatur zimowych do letnich odbyło się w tym roku wyjątkowo radykalnie. W najbliższych dniach oblężenie przeżyją serwisy oponiarskie. Podpowiadamy, jak uniknąć kolejek w warsztatach i ułatwić sobie sezonową wymianę opon.
Konkurs WymianaOpon.pl
Opracowanie: WymianaOpon.pl
Źródło: WymianaOpon.pl

Sezon na opony!

Produkty 2 w 1 to nie Twoja bajka? Za kierownicą stawiasz na bezpieczeństwo i pewność jazdy? Wymyśl slogan reklamowy, który pomoże przekonać innych kierowców do sezonowej wymiany opon. Wygraj darmową wymianę opon i atrakcyjne gadżety motoryzacyjne!