X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
paragraf
Opracowanie: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl

Oddalenie się z miejsca kolizji a roszczenie regresowe ubezpieczyciela

Ustawa z dnia z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych enumeratywnie wskazuje przypadki, w których ubezpieczyciel może zgłosić się do kierującego z roszczeniem regresowym.
paragraf
Opracowanie: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl

Przekręcanie liczników samochodowych – oszustwo w białych rękawiczkach?

Jednym z wyznaczników ceny sprzedaży samochodu na rynku wtórnym jest jego przebieg. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy samochodów fałszują informacje na temat ilości przejechanych przez samochód kilometrów, w celu zwiększenia jego wartości. Dzieje się tak, ponieważ tak zwane „przekręcanie” czy też „cofanie” liczników nie jest wprost zabronione, oszuści czują się bezkarni, podczas gdy kupujący bezpodstawnie płacą za samochód więcej niż jest wart.
Samochód, wymiana opon
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Oferty opon w sieci

Troska o opony samochodowe dostosowane do nawierzchni i warunków pogodowych bywa co jakiś czas niezbędne. W nowym tysiącleciu wybranie dobrych opon nie bywa zazwyczaj kwestią prostą. Aby trafnie dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią, poznać firmy robiące chociażby opony letnie i kierować się opiniami wyłącznie cenionych i sprawdzonych fachowców. W dużej ilości firm zajmujących się dystrybucją opon łatwo popaść w dezorientacje, należy więc przyjrzeć się ofertom internetowym, aby prościej podjąć decyzję w tej sprawie.

Działanie sprężyn progresywnych

Fanom motoryzacji nie trzeba wyjaśniać, jak ważne jest zawieszenie pojazdu. Producenci i oczywiście kierowcy próbują unowocześnić samochody, poprawiając komfort podróży. Sprężyny wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Czym różnią się sprężyny progresywne od tradycyjnych?

Nikomu nie ma potrzeby wyjaśniać, jak ważne jest zawieszenie w aucie. Producenci i oczywiście kierowcy starają się ulepszyć samochody, wpływając na wygodę w czasie jazdy. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierowcy. Czy warto inwestować w sprężyny progresywne?
samochód terenowy
Opracowanie: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland

Sprężyny progresywne, czyli nowość

Kierowcom nie ma potrzeby opowiadać, jaką funkcję pełni zawieszenie samochodu. Konstruktorzy i naturalnie kierowcy chcą ulepszać auta, poprawiając wygodę w czasie podróży. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierującego. Czy warto inwestować w sprężyny progresywne?
Opracowanie: Materiały prasowe

Podróżuj sprawnie

Gwałtowny skok w rozwoju technologii, który usprawnia błyskawiczną komunikację z ludźmi na całym globusie i rozwój środków lokomocji sprawi, że ułatwiono nam błyskawiczne podróże nie tylko na drugi kraniec kraju, ale nawet Europy, czy za oceany. W opozycji do minionych epok, kiedy planowanie podróży wymagało środków, czasu, dobrego konia, w przypadku bogatszych: ekipy tragarzy, i dużej dozy szczęścia, obecnie wszystko jest prostsze, szybsze i efektywniejsze.
Konkurs WymianaOpon.pl
Opracowanie: WymianaOpon.pl
Źródło: WymianaOpon.pl

Piąte koło u wozu!

Czy wiesz do czego służy piąte koło w Twoim aucie? Jeśli tak, to z pewnością potrafisz wymienić uszkodzone koło w samochodzie! Podziel się swoją wiedzą z amatorami czterech kółek i krok po kroku opisz proces wymiany koła. Wygraj darmową wymianę opon i atrakcyjne gadżety motoryzacyjne!
Wymiana opon
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Jak uniknąć kolejek w serwisach oponiarskich?

Przejście od temperatur zimowych do letnich odbyło się w tym roku wyjątkowo radykalnie. W najbliższych dniach oblężenie przeżyją serwisy oponiarskie. Podpowiadamy, jak uniknąć kolejek w warsztatach i ułatwić sobie sezonową wymianę opon.
Konkurs WymianaOpon.pl
Opracowanie: WymianaOpon.pl
Źródło: WymianaOpon.pl

Sezon na opony!

Produkty 2 w 1 to nie Twoja bajka? Za kierownicą stawiasz na bezpieczeństwo i pewność jazdy? Wymyśl slogan reklamowy, który pomoże przekonać innych kierowców do sezonowej wymiany opon. Wygraj darmową wymianę opon i atrakcyjne gadżety motoryzacyjne!