X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Clippasafe
Opracowanie: Netradus

Mamo zapnij pasy!

W Polsce panuje przekonanie, że kobiety w ciąży nie powinny zapinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Prawo drogowe zwalnia je nawet z tego obowiązku. Czy słusznie?
Porsche Cayenne S Hybrid
Opracowanie: Porsche

Hybrydowy pojazd -Porsche Cayenne S Hybrid

Napęd hybrydowy ma w Porsche długą tradycję: założyciel firmy Ferdinand Porsche uznawany jest za wynalazcę tego systemu napędowego.
SEAT Ibiza
Opracowanie: Seat, fot. Seat

Nowy Seat Ibiza

Nowy SEAT Ibiza jest pierwszym modelem Grupy Volkswagena zbudowanym na premierowej platformie opracowanej specjalnie dla segmentu supermini.
Samochód, wymiana opon
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Oferty opon w sieci

Dbałość o opony samochodowe przystosowane do nawierzchni i warunków pogodowych jest co jakiś czas konieczne. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych opon nie bywa zwyczajowo kwestią banalną. Aby dobrze dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, poznać firmy produkujące choćby opony letnie i kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. W dużej ilości firm zajmujących się produkcją opon prosto stracić orientację, warto w takiej sytuacji przyjrzeć się ofertom internetowym, aby łatwiej podjąć decyzję w tej kwestii.
Nowy kabriolet Fiat „500C by Gucci”
Opracowanie: Fiat Auto Poland S.A.
Źródło: Fiat Auto Poland S.A.

Nowy kabriolet Fiat „500C by Gucci” w premierowym tournée po Europie

Na fali niezwykłego zainteresowania samochodem „500 by Gucci” − w postaci 3000 zamówień złożonych za pośrednictwem strony www.500bygucci.com oraz licznych zapytań z całego świata − fiat i Gucci przygotowują premierę wersji kabriolet „500C by Gucci”. Także i w tym przypadku twórczynią projektu indywidualizacji jest Frida Giannini, Dyrektor Kreatywna słynnego domu modowego Gucci − we współpracy z Centro Stile Fiat.
Wrak auta na ulicy
Opracowanie: Istockphoto
Źródło: Istockphoto

Wraki na ulicach zmorą polskich miast

Tylko co trzecie auto, które nie nadaje się już do użytku jest w Polsce złomowane legalnie. Pozostałe są rozbierane w garażach i sprzedawane na części lub złomowane w nielegalnych punktach. Kary za samodzielny demontaż zaczynają się od 10 tys. zł a skutki działalności szarej strefy są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.
Samochód, opony
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock

Czy warto wymieniać opony na zimówki?

Nie zwiększają bezpieczeństwa, są drogie i niepotrzebne... Polscy kierowcy zawsze znajdą dobry powód, żeby nie zmieniać opon na zimowe.
Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska i Nissan Micra

Ania Dąbrowska i Nissan Micra Nissan Sales Central & Eastern Europe rozpoczął współpracę z jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodego pokolenia - Anią
O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek
Opracowanie: SXC.hu
Źródło: SXC.hu

Bezpieczna jesień w samochodzie

Według statystyk Komendy Głównej Policji w czasie tegorocznych wakacji na polskich drogach doszło do prawie 7000 wypadków. Gwałtownie zmieniające się pogoda i niewystarczająca widoczność, charakterystyczne dla jesieni - mogą zwiększyć te czarne zestawienia.
nauka jazdy

Prawo jazdy to nie wszystko

Każdy nowy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z trudu, jaki towarzyszy zdobyciu prawa jazdy. Nerwowe pokrzykiwania instruktora, godziny spędzone za kółkiem wysłużonych "L"-ek, stres egzaminacyjny, jednym słowem ogromny wysiłek, który jednak wynagradza nam zdobycie prawa jazdy. Czy jednak zdobycie dokumentu czyni nas dobrymi kierowcami?