X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
children of glory
Opracowanie: VIVARTO & ART-HOUSE

1956 – Wolność i miłość

Andrew G. Vajna, pochodzący z Węgier producent amerykański, który odniósł duży sukces w Hollywood (wyprodukował takie hity jak Rambo, Terminator III, Sędzia Dredd, Pamięć Absolutna, Rambo III, Tombstone czy Elita), nigdy nie zerwał więzów z ojczyzną i jej historią.
Popularne portale kulturalne

Popularne portale kulturalne

W Polsce liczba dużych portali i małych witryn z dnia na dzień się powiększa. Autorzy prześcigają się w pomysłach, a webmasterzy i programiści dają z siebie wszystko, aby zaistnieć w internecie dzięki nowatorskim pomysłom, profesjonalnemu podejściu i cierpliwości.
Sweeney Todd
Opracowanie: źródło: http://costa.kofeina.net

Śpiewający i demoniczny Depp

Film tylko o podcinaniu gardeł?
"Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" (oryginalny tytuł "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street") w reżyserii Tima Burtona, oparty na hitowym brodwayowskim musicalu, jest filmem który budzi dosyć sporo kontrowersji.
Jak stracić przyjaciół
Opracowanie: HAGI

Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi

Londyńczyk Sidney Young (Simon Pegg) to pozbawiony złudzeń intelektualista, który uwielbia i jednocześnie gardzi światem sław i znakomitości. Na co dzień ledwo wiąże koniec z końcem, prowadząc wyspiarski odpowiednik polskiego Pudelka. Wytyka w nim potknięcia i gafy lansowanych przez media celebrytów.
Annie Hall

Annie Hall

Historia burzliwej relacji neurotycznego, nowojorskiego komika Alvy Singera (Woody Allen) i jego równie neurotycznej dziewczyny Annie Hall (Diane Keaton).
Film rozpoczyna się w momencie, gdy para postanawia się rozstać. Alvy poprzez
retrospektywy, podróż w głąb siebie analizuje swoje życie, związki z kobietami,
relacje z Annie, a nawet własne dzieciństwo.
Benefis Jerzego Hoffmana
Opracowanie: Media Forum
Źródło: Media Forum

Hoffman uhonorowany

Benefis Jerzego Hoffmana odbył się w pierwszy weekend września na dziedzińcu pałacu w Wilanowie. Na imprezie pojawiły się największe gwiazdy polskiego kina.
wygrany
Opracowanie: I.FILM

Wygrany

"Wygrany" to opowieść o przyjaźni na pozór niemożliwej; o ludziach, którzy szukają swego miejsca w życiu – miejsca, w którym wolność osobista stanowi punkt centralny.
Kristin Scott Thomas
Opracowanie: HAGI FILM
Źródło: HAGI FILM

Z tobą i przeciw tobie

Kristin Scott Thomas, znana polskiej publiczności m.in. z takich produkcji jak „Kocham Cię od tak dawna” i „Zaklinacz koni” .
film
Opracowanie: INGMAR VILLQIST
Źródło: SPECTATOR

EWA

Film „EWA” to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie.
Guillaume  Depardieu
Opracowanie: SPECTATOR
Źródło: SPECTATOR

„Prawdziwa miłość” i „Dzieciństwo Ikara”

5 sierpnia w Kinie Wisła maraton dwóch filmów : „Prawdziwa miłość” i „Dzieciństwo Ikara” – w roli głównej Guillaume Depardieu , tragiczna postać francuskiego kina.