X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Znanenieznane.pl logo
Opracowanie: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca dla dzieci

Park Linowy Carina
Opracowanie: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
Chyba każdy, kto choć raz stanął przed zadaniem by znaleźć atrakcje dla dzieci lub zaplanować ciekawą wyprawę na weekend z dzieckiem z pewnością musiał zadać sobie wiele trudu by znaleźć gotowe pomysły i pakiety wyjazdowe przeznaczone dla maluchów. Naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych i nieco starszych fanów aktywnego wypoczynku wyszedł portal ZnaneNieznane.pl, który opisuje ciekawe miejsca na terenie Dolnego Śląska, które świetnie nadają się do obejrzenia w trakcie wycieczki z dziećmi.
Spływy kajakowe Kaylon.pl
Opracowanie: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl

Spływy kajakowe - pomysł na spędzenie swojego wolnego czasu

Kiedy na myśl o spędzeniu wakacji leżąc na plaży ziewasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem urlopu na aktywny relaks. Możesz pomyśleć o górskiej wędrówce, na przykład przez dwa tygodnie, między schroniskami, wchodząc na kolejne szczyty. Możesz zwiedzić cały kraj rowerem, lub autostopem. Można też pomyśleć o innym wyzwaniu dla odważnych, jakim są spływy kajakowe.
Kulinarny kalejdoskop Zurychu
Opracowanie: Sigma International
Źródło: Sigma International

Noclegi w Bełchatowie

Bełchatów to nieduże miasto, znajdujące się w płd połowie województwa łódzkiego. To miejsce nie jest znane raczej z walorów turystycznych. Trzeba jednak zobaczyć na przykład piękny dwór Olszewskich, postawiony w siedemnastym stuleciu oraz popodziwiać kilka interesujących zabytków sakralnych. Lecz prawdziwa wartość Bełchatowa wyraża się w okolicznym zagłębiu.
Opracowanie: maohamed.shaaz

Na jakie elementy zwrócić uwagę poszukując firmy oferującej wynajem busów?

Późna wiosna to dobry okres dla szkolnych wycieczek. Wtedy kończy się rok szkolny. W liceach są matury, dlatego niższe roczniki bierze się na wyjazdy, żeby nie przeszkadzały starszym kolegom. Aura staje się coraz cieplejsza. Na nauczycieli i opiekunów głowy kładzie się konieczność zorganizowania wyjazdów.
domy wakacyjne Turcja
Opracowanie: Belvilla

Zaproszenie do Turcji nie tylko na wakacje

Wakacjami w Turcji zachwycą się zarówno wielbiciele leniuchowania, którzy cenią sobie piękną pogodę, złoty piasek i ciepłą, błękitną wodę, jak i podróżnicy, poszukujący nowych miejsc, smaków i zapachów.
Spływy kajakowe Kaylon.pl
Opracowanie: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl

Malownicze Podlasie - znakomite miejsce na wypoczynek

W ciągu roku ciężko pracujemy, zmagamy się z wymaganiami pracodawców, obowiązkami w biurach. Zmagamy się z trudami życiowymi, wychowaniem maluchy, trudną zimą i całą serią innych kłopotów. Kiedy jeszcze ciągnie się końcówka ciepłych dni, obowiązki i opieka nad młodymi, z którymi można wybrać się w niedzielę na przechadzkę do lasu, sprawia wielką przyjemność, ale w czasie pół roku, gdzie na ulicach zalega mnóstwo śniegu, nie działają samochody, autobusy się spóźniają, zawiewa i sypie, nie da się czerpać z życia choćby połowy tej frajdy, która towarzyszy nam w cieplejszych porach roku.
egzotyczna ryba
Opracowanie: Grant Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com

Męskie zainteresowania - o wędkarzach i najlepszych łowiskach

Powszechnie zaakceptowano, że wyprawy wędkarskie to zwyczajnie męskie zajęcie, trzeba także przyznać, iż tak naprawdę niewiele pań frapuje się wędkarstwem. Powszechna Encyklopedia podaje, że wędkarstwo to zarówno rodzaj sportu ale także i hobby, które polega przeważnie na łowiectwie ryb na wędkę.
Jeziora Mazurskie
Opracowanie: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

Atrakcyjne Podlasie

W tym roku wakacje każdego mogą być inne niż zwykle. Zamiast interesować się wyłącznie
orientalnymi państwami, należy przynajmniej raz zainteresować się lokalną fauną i florą ,a także wieloma zaskakującymi zabytkami, może warto pomyśleć w tym kwartale o wycieczce na Podlasie? Każde wakacje jednak czy to zimą, czy latem należy rozplanować z pewnym wyprzedzeniem, z tego powodu każdy powinien wcześniej zapoznać się z możliwymi ofertami biur podróży do tego niezwykłego regionu.
Park
Opracowanie: Centrum Medicover
Źródło: Centrum Medicover

Co to jest kleszczowe zapalenie mózgu?

Planując wakacje w krajach tropikalnych większość ludzi ma świadomość, że prawdopodobnie konieczne będą szczepienia przeciw takim chorobom jak cholera, dur brzuszny czy żółta gorączka. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zaszczepienie się przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.
Podróże z dzieckiem
Opracowanie: FuturePR
Źródło: FuturePR

Podróże z dzieckiem – zabawa i nauka

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi i warto jak najlepiej wykorzystać te tygodnie na wyjazd w gronie rodzinnym. Dla tych, którzy nie mają pomysłu na podróż, proponujemy zwiedzanie Polski, która od Bałtyku aż po Tatry oferuje mnóstwo możliwości na ciekawą wycieczkę. Rodzinne wyjazdy za granicę także sprawią dużo radości i pozwolą odpocząć od codzienności.