X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Mały Pacjent u dentysty
Opracowanie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Autoklawy – czym są?

Na wstępnie odpowiadamy na pytanie w tytule wpisu - autoklawy klasy b to sprzęty służące do oczyszczania rozmaitych narzędzi medycznych. Udajmy się teraz do smutnej przeszłości ludzkości, kiedy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Trzeba wiedzieć, że dawny człowiek żył króciutko. Modelowy mieszkaniec starej Europy dożywał zwykle 40 roku życia, staruszkowie byłi niezwykłą rzadkością.
Jak dbać o stawy
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jak dbać o stawy?

Jako że chrząstka stawowa "zużywa się" z wiekiem, musimy odpowiednio wcześnie zadbać o dobrą kondycję przyjmując preparaty na stawy. Kolejnym - podstawowym działaniem, chroniącym nasze stawy jest odpowiednio dawkowana aktywność fizyczna.
Marta Librant-Suska
Opracowanie: Centrum DER-MED
Źródło: Centrum DER-MED

Podstępne rozstępy

Podłużne pręgi, występujące na skórze brzucha, bioder, pośladków, ud i piersi, to problem, z którym boryka się wiele osób. Czym są rozstępy i co odpowiada za ich powstanie? Jak sobie z nimi radzić? Która z terapii jest najskuteczniejsza? Zapytaliśmy Martę Librant-Suską, lekarza medycyny estetycznej z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.
dmuchawiec

Klimatyzacja i alergie

Alergia jest dziś uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Tylko w Polsce około 14 mln osób ma objawy alergii, a jej intensywna postać dotyka około 4 mln obywateli. W walce z codziennymi dolegliwościami pomóc mogą wysokiej jakości klimatyzatory