X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Szczepienie przeciwko grypie
Opracowanie: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Pierwsza pomoc pozwala ratować życie

Każdy uczeń szkoły średniej jak i również każdy, kto starał się o prawo jazdy, ma świadomość czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot nazywający się Przysposobienie Obronne miał obowiązek nauczyć młodzież udzielania pierwszej pomocy. Jako pomocny rekwizyt służyły m.in. fantomy oraz demonstrowane na nich oddychanie metodą usta-usta i masaż serca.
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Udzielaj pomocy, uratuj życie

Wyobraź sobie taką sytuację. Jedziesz samochodem. Twoim oczom ukazuje się wypadek drogowy. We wnętrzu aut są uwięzione osoby. Któraś z nich może wymagać udzielenia pomocy. Przejedziesz obojętnie, czy ocalisz komuś życie? Musisz udzielić pomocy, to Twój obowiązek! Niemniej jednak pomoc przedmedyczna to działanie, do którego specjalistyczne oprzyrządowanie nie są niezbędne.
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Nie zapomnij o apteczce!

Startują wakacje, a więc okres wyjazdów. Pakując walizki i przygotowując auto do trasy, nie wolno pominąć apteczki. Jej obecność może w przyszłości nam lub bliskim uratować życie.
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Aparaty do masażu i inne akcesoria

Dyskutujemy za każdym razem, gdy idziemy do lekarza, dlaczego usługi medyczne są tak drogie. Kiedy decydujemy się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego powinniśmy liczyć się z wydaniem w okolicach dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na tym pułapie kształtują się roczne opłaty za opiekę medyczną w prywatnej| przychodni.
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

O reduktorach tlenowych i apteczkach samochodowych

Można śmiało powiedzieć, że od początku ludzkości człowiek próbował wojować ze kostuchą. Niegdyś zdrowie znajdowało się w nieustannym ryzyku – walki, łowy, plagi, pożary, powiedzie..
ciśnieniomierz
Opracowanie: Geratherm® Desktop

Przydatny ciśnieniomierz

Podstawowym krokiem w profilaktyce chorób serca powinno być codzienne badanie tętna i mierzenie ciśnienia krwi przez pacjenta. Po ustaleniu tych wartości, pacjent ma możliwość samoobserwacji i monitoringu stanu zdrowia. Odpowiednio dobrany ciśnieniomierz jest niezbędny dla osób, które przeszły zawał serca lub chorują ale także dla tych, którzy chcą dbać o zdrowie i układ krążenia w długiej perspektywie czasowej.
logo
Opracowanie: Kobiece Sprawy
Źródło: Kobiece Sprawy

Konsekwencje nieleczonego zakażenia układu moczowego

Częste oddawanie moczu, pieczenie okolic intymnych podczas wizyt w toalecie, czy ból w podbrzuszu to najbardziej charakterystyczne objawy zakażenia układu moczowego.
termometry bezrtęciowe
Opracowanie: GERATHERM®

Termometr bez rtęci

Termometry rtęciowe przez lata były podstawowym wyposażeniem domowych apteczek. Na szczęście zmieni się to w kwietniu 2009 roku. Rtęć jest bardzo toksyczna dla ludzi, ekosystemu i środowiska.
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Jakie działania podjąć przed tym jak na miejsce wypadku przyjedzie karetka?

Jednym z wielu przydatnych sprzętów, kiedy pierwsza pomoc przedmedyczna okazuje się niewystarczająca w czasie ratowania rannego człowieka, jest deska ortopedyczna. Jest to specjalny typ nosideł, których celem jest stabilizacja uszkodzonych części ciała rannego. Deska ortopedyczna może służyć także jako pomoc w przenoszeniu poszkodowanego.
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Profesjonalne urządzenia medyczne do domu

Istnieją akcesoria medyczne, które każdy powinien trzymać w lokum oraz pakować ze sobą w drogę. Bez wątpienia każdemu z was pierwsza na myśl przychodzi apteczka pierwszej pomocy, jednakże to nie jedyny przyrząd warty nabycia. W dalszej części tekstu króciutkie opisanie dobrych artykułów medycznych.