X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Prorok Tahar Rahim
Opracowanie: Syrena Films

"Prorok" - premiera w Polsce już 21 maja

Nominowany w tym roku do Oscara i obsypany lawiną europejskich nagród "Prorok" (Grand Prix Cannes, BAFTA, Europejskie Nagrody Filmowe) po raz kolejny zatriumfował. Podczas sobotniej,  35. ceremonii wręczania nagród Francuskiej Akademii Filmowej, zdobył aż 9 statuetek – w tym najważniejszą – dla Najlepszego Francuskiego Filmu.
film
Opracowanie: Susanne Bier
Źródło: VIVARTO

W lepszym świecie

Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie.
Przepowiednia żab

Przegląd francuskich filmów animowanych

W przedświątecznym tygodniu, już od 19 grudnia, Etnokino zaprasza na przegląd francuskich filmów animowanych. Na ekranie pojawią się najciekawsze pełnometrażowe produkcje z ostatnich lat, a także wyjątkowy polsko-francuski film "Chronopolis".
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W tym roku, po kolejny, nauczyciele mają możliwość zgłaszania swoich klas do ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Dzień w Jurewie
Opracowanie: VIVARTO

Dzień w Jurewie

Luba, piękna śpiewaczka operowa wraz z synem odwiedza swoje rodzinne miasto. Kilka lat temu opuściła Rosję i poświeciła się karierze. Osiągnęła międzynarodowy sukces i podbiła sceny Londynu, Mediolanu, Paryża…
Wodzirej Jerzy Stuhr
Opracowanie: Etnokino

Klasyka kina z Jerzym Stuhrem

Etnokino zaprasza na kolejny cykl polskich filmów z angielskimi napisami. Tym razem będzie można zobaczyć klasyczne filmy z udziałem Jerzego Stuhra.
W lutym na ekranie Etnokina pojawią się dwa filmy Feliksa Falka opowiadające historię słynnego Lutka Danielaka. Zarówno w kultowym "Wodzireju" jak i jego kontynuacji: "Bohaterze roku" Jerzy Stuhr wciela się w postać wodzireja, który za wszelka cenę che zrobić wielką karierę na scenie, a potem także w telewizji. Zobaczymy również inny znany film reżysera – "Szansę", czyli historię konfliktu dwóch życiowych postaw: propagandy sukcesu i wolności myśli. A to wszystko w murach liceum u kresu PRL.
Future Shorts
Opracowanie: Centrum Kultury w Lublinie

Future Shorts - Extra 4

W październiku Future Shorts wraca z uderzeniowym programem, który pozwoli otrząsnąć się z wakacyjnego marazmu i przygotuje na nadejście jesieni.
Papryka sex i rock n roll

Papryka, sex i rock'n'roll

Rodzice Miklósa Fenyö wracają na komunistyczne Węgry w połowie lat sześćdziesiątych, kiedy wszyscy inni uciekają na Zachód. Dla zbuntowanego Mikiego, ubranego w hawajską koszulę i z idealnie wystylizowanymi włosami, powrót z Ameryki i życie pod kontrolą komunistycznej dyktatury oznacza dramat. Jego dawni, węgierscy przyjaciele zachwyceni są jego pstrokatymi ciuchami, amerykańskim akcentem i kolekcją płyt winylowych Buddy'ego Holly. Jego miłość z dzieciństwa traktuje go chłodno i z dystansem, a lokalny macho Röné za nic ma jego rock'n'rollowe upodobania.
idź i patrz

"Idź i patrz" i "Pokój przychodzącemu na świat" w Złotej Kolekcji Sputnika

"Idź i patrz" reż. Elem Klimow

Film Elema Klimowa w scenerii Alesja Adamowicza z 1985 roku, jest jednym z najbardziej przerażających filmów o wojnie. Nie tylko wojnie 1941-1945, ale o wojnie jako destrukcyjnej sile, burzącej naturalną kolej rzeczy.
Mei Ling

Future Shorts - luty 2010

W lutym Future Shorts kontynuuje prezentowanie najciekawszych zjawisk w międzynarodowym kinie krótkometrażowym.