X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Roman Polański

"Polański: Ścigany i pożądany"

W dniach18-20 grudnia kino Alchemia zaprasza na weekend z Romanem Polańskim. Będzie można zobaczyć głośny dokument "Roman Polański. Ścigany i pożądany", klasyczne filmy reżysera, a także polskie produkcje, w których pojawił się jako aktor.
Gamorra
Opracowanie: Syrena Films

Gamorra

Władza, pieniądze i krew – oto wartości, z którymi mieszkańcy prowincji Neapolu i Caserty stykają się każdego dnia. Nie mają wyboru, muszą podporządkować się zasadom, jakie narzuca "system" - Camorra. Niewielu z nich może myśleć o "normalnym" życiu.
pokazy filmowe

Kulturalne, filmowe środy

Już od 22 kwietnia (środa) w Traffic Club (ul. Bracka 25) odbywać się będą bezpłatne pokazy filmowe. Projekcje odbywać będą się co tydzień w środę o godz. 18.00 w sali klubowej na III piętrze.
Prorok Tahar Rahim
Opracowanie: Syrena Films

"Prorok" - premiera w Polsce już 21 maja

Nominowany w tym roku do Oscara i obsypany lawiną europejskich nagród "Prorok" (Grand Prix Cannes, BAFTA, Europejskie Nagrody Filmowe) po raz kolejny zatriumfował. Podczas sobotniej,  35. ceremonii wręczania nagród Francuskiej Akademii Filmowej, zdobył aż 9 statuetek – w tym najważniejszą – dla Najlepszego Francuskiego Filmu.
plakat
Opracowanie: Fundacja Filmowa Warszawa
Źródło: Fundacja Filmowa Warszawa

10 słów-1 historia

Cykl dyskusji połączonych z projekcjami przemówień Jana Pawła II z 1991 roku, po których odbędą się pokazy "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

Projekt odbywa się w 20. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do wolnej Polski.

"Oto Dekalog: dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata".
film
Opracowanie: Susanne Bier
Źródło: VIVARTO

W lepszym świecie

Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie.
Przepowiednia żab

Przegląd francuskich filmów animowanych

W przedświątecznym tygodniu, już od 19 grudnia, Etnokino zaprasza na przegląd francuskich filmów animowanych. Na ekranie pojawią się najciekawsze pełnometrażowe produkcje z ostatnich lat, a także wyjątkowy polsko-francuski film "Chronopolis".
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W tym roku, po kolejny, nauczyciele mają możliwość zgłaszania swoich klas do ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Dzień w Jurewie
Opracowanie: VIVARTO

Dzień w Jurewie

Luba, piękna śpiewaczka operowa wraz z synem odwiedza swoje rodzinne miasto. Kilka lat temu opuściła Rosję i poświeciła się karierze. Osiągnęła międzynarodowy sukces i podbiła sceny Londynu, Mediolanu, Paryża…
Wodzirej Jerzy Stuhr
Opracowanie: Etnokino

Klasyka kina z Jerzym Stuhrem

Etnokino zaprasza na kolejny cykl polskich filmów z angielskimi napisami. Tym razem będzie można zobaczyć klasyczne filmy z udziałem Jerzego Stuhra.
W lutym na ekranie Etnokina pojawią się dwa filmy Feliksa Falka opowiadające historię słynnego Lutka Danielaka. Zarówno w kultowym "Wodzireju" jak i jego kontynuacji: "Bohaterze roku" Jerzy Stuhr wciela się w postać wodzireja, który za wszelka cenę che zrobić wielką karierę na scenie, a potem także w telewizji. Zobaczymy również inny znany film reżysera – "Szansę", czyli historię konfliktu dwóch życiowych postaw: propagandy sukcesu i wolności myśli. A to wszystko w murach liceum u kresu PRL.