X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
logo
Opracowanie: Intro Media
Źródło: Intro Media

Festiwal bluesa w Zamku Kliczków

Latem na Zamku w Kliczkowie będzie naprawdę głośno. W średniowiecznych murach rozbrzmi śpiew i dźwięki gitar. Wszystko z powodu, kultowego już dziś, festiwalu blues nad Bobrem.
W pięknej scenerii Borów Dolnośląskich wystąpią między innymi Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski i Wojtek Pilichowski.
Krzysztof Penderecki w Cieszynie
Opracowanie: Grupa Reklamowa Niedzielski

Krzysztof Penderecki w Cieszynie

Od początku 2010 r. aż do sylwestra w Cieszynie odbywają się dziesiątki wydarzeń zorganizowanych z okazji obchodów 1200-lecia legendarnego założenia miasta. Według podania w 810 r. trzej synowie słowiańskiego króla niespodziewanie spotkali się po długiej rozłące i w miejscu spotkania założyli gród – dając wyraz swojej wielkiej radości, nazwali go Cieszynem.
para taniec

Koncert charytatywny Jarosława Tomaszewskiego

W najbliższa niedzielę, 7 marca w warszawskim klubie SOTANO, o godz. 20.00 zaśpiewa utwory ze swojej płyty Pt.: "Pomarańczowe marzenia" - Jarosław Tomaszewski. Nie będzie to jednak zwykły koncert. Tomaszewski jeszcze w latach 60. zakochał się w Bieszczadach i postanowił wywołać pospolite ruszenie na rzecz pomocy cerkwi w Baligrodzie.
Ewa Farna i Katerine
Opracowanie: Studio69

Poznaj Hity lata 2009!

Sopot Hit Festiwal 2009 już za nami. Przez dwa dni wybieraliśmy polski i zagraniczny hit lata 2009 czyli utwory, które nucić będzie cała Polska, a trzeciego dnia wraz z Budką Suflera obchodziliśmy 35-lecie istnienia grupy.
flamenco

Michał Czachowski – "Indialucia" - powrót do korzeni

Mimo, że wydana w 2005 roku płyta gitarzysty Michała Czachowskiego powstawała przez pięć lat, a nagrania, w których brało udział kilkunastu pochodzących z Indii, Hiszpanii i Polski muzyków, zarejestrowano na dwóch kontynentach w pięciu studiach muzycznych.
Isaac Hayes
Opracowanie: www.brzmienia.eu

Zmarł Isaac Hayes (20.08.1942 – 10.08.2008)

Czołowy przedstawiciel southern soul, jedna z najważniejszych postaci w legendarnej wytwórni Stax Records. Isaac Hayes to artysta wszechstronnie uzdolniony, zarówno jako muzyk, który komponował, aranżował i produkował utwory innych artystów, szczególnie w Stax Records, ale też jako aktor i specjalista od dubbingu – młode pokolenie jego głos lepiej zna z rysunkowego serialu South Park, gdzie wcielał się w postać Szefa.
Eric Clapton
Opracowanie: www.brzmienia.eu

Eric Clapton w Gdyni…

To był koncert roku, albo lepiej – ostatnich kilku lat. Nagłośnienie doskonałe, selektywny, nie za głośny dźwięk. Byłem w kilku miejscach i słyszałem wszędzie tak samo (to już szczyt świata w akustyce). Perfekcyjny i cudowny śpiew dwóch dziewczyn, białej i czarnej – z gospelowym doświadczeniem, sprawiający wrażenie, że występ ten jest dziełem zespołu.
MITAM

MITAM- Międzynarodowe Targi Muzyczne

Konferencja prasowa, zorganizowana 17 lipca br. w poznańskim Naszym Klubie,  dotyczyła Międzynarodowych Targów Muzycznych MITAM. Jej uczestnikami byli przedstawiciele nie tylko poznańskich mediów, lecz również osoby z   szerokimi zainteresowaniami muzycznymi,   jednocześnie tworzący  tematyczne i hobbystyczne portale internetowe i radia internetowe.
dzieci

Children's Classics

Artysta: Różni Wykonawcy
Wytwórnia: Sony/BMG
Nośnik: 3CD
Nick Cave
Opracowanie: marco annunziata

Nowa twarz skandalisty

Czy Nick Cave może jeszcze czymś zaskoczyć? Może. Po mrocznych piosenkach, jakie zdominowały wcześniejsze albumy, nagrana przez niego i zespół The Bad Seeds najnowsza płyta "Dig!!! Lazarus Dig!!!" (EMI) to powrót (udany!) do muzyki garażowo-rockowej, inspirowany historią biblijnego Łazarza oraz postacią słynnego iluzjonisty Harry'ego Houdiniego.