X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Akompaniator Hanna Śleszyńska
Opracowanie: Teatr Syrena

Akompaniator

Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator. Pianista akompaniuje śpiewaczce od trzydziestu lat i kocha się w niej beznadziejnie, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Wreszcie postanawia przemówić i wyznać jej swoje uczucie. Wybiera do tego jednak najmniej odpowiedni moment…
czerwony kapturek

Czerwony Kapturek

Proponowana przez nas wersja popularnej historii "Czerwonego kapturka" to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie.
Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku.
Elling

Elling

Dwaj pensjonariusze zakładu dla osób z problemami osobowości dostają zadanie zainstalowania się w codziennej rzeczywistości. Śmiertelnie przerażeni i zagubieni zapewniają się nawzajem: jesteśmy przecież twardymi facetami, a najbardziej boją się braku akceptacji i miłości.
Marat-Sade

Marat-Sade

"Co się stało z naszą rewolucją... ?" Pytanie to jak refren powtarza się w najnowszej realizacji Teatru Wierszalin. Jednak sztuka Petera Weissa w realizacji Teatru Wierszalin jest brechtowskim "zeitteater" a rebours.
Łup

Łup

Łup Joe Ortona łączy elementy intrygi kryminalnej z komedią absurdu. To sztuka, w której nic i nikt nie jest takim jakim, się wydaje; jedyny pewnik to, że wszyscy chcą odnaleźć skradzione pieniądze.
Konfrontacje Teatralne
Opracowanie: Centrum Kultury w Lublinie

Festiwal "Konfrontacje Teatralne" po raz 14

"Konfrontacje Teatralne" zostały powołane do życia w roku 1996 przez przedstawicieli lubelskiego środowiska teatralnego Janusza Opryńskiego, Leszka Mądzika, Włodzimierza Staniewskiego i Tomasza Pietrasiewicza.
Od lat program Festiwalu skupia się wokół idei konfrontacji różnych form i tradycji teatralnych, prezentowania dokonań najciekawszych osobowości teatralnych, odnajdywania nowych sposobów rozumienia teatru.
Momo Michael Ende
Opracowanie: Rafał Latoszek

Momo- historia o złodziejach czasu i dziecku

MOMO Michael Ende
Przekład:
  Teresa Jętkiewicz
Reżyseria:  Ewelina Pietrowiak
Adaptacja:  Franciszek Bartkowiak
Scenografia:  Ewelina Pietrowiak, Julia Skrzynecka
Kostiumy:  Julia Skrzynecka
Ruch sceniczny:  Mateusz Polit
Opracowanie muzyczne:  Joshua Crone
Światło:  Mirosław Poznański
Festiwal Piękna
Opracowanie: C. Dzięcielski

Festiwal Piękna - międzynarodowa impreza promująca piękno

"Piękno [...] jest wszędzie. Gdziekolwiek zwrócisz oczy."
(Erich-Emmanuel Schmitt)
Mężczyźni na skraju załamania nerwowego
Opracowanie: www.teatrbajka.pl

Mężczyźni na skraju załamania nerwowego

Uwaga! Niebezpieczeństwo! Śmiech i łzy, z przewagą śmiechu, albo i łez... to zależy dla kogo... Czterech mężczyzn, zdrowych, bez problemów i większych nałogów, o ustabilizowanej pozycji zawodowej i towarzyskiej, o ugruntowanych poglądach.
Łączy ich wszystko: zainteresowania, przekonania, kobieta. Prawdziwa męska przyjaźń. Ale niekiedy, gdzieniegdzie, znienacka pojawia się rysa, czy pęknięcie...
Oto: Art, Mateo, Aleks i Kris (w dowodach mają wpisane bardziej swojsko brzmiące imiona) - mężczyźni na skraju załamania nerwowego i Monika - kobieta ich życia i... śmierci.
Kompania Dropsa
Opracowanie: www.teatrbajka.pl

Kompania Dropsa- na motywach utworów Jana Brzechwy

Historia Tomka Dropsa, który wyrzucony z domu przez swych pięciu braci, wyrusza z grupą przyjaciół – Bocianem, Wiewiórką, Myszą, Ślimakiem i Stonogą na podbój świata. Próbując jakoś zarobić na życie, zakłada z nimi wędrowną kompanię teatralną. Ich pierwsze przedstawienie na rynku w Klimontowie – "Pan Soczewka na dnie oceanu" okazuje się wielkim sukcesem. Z pomocą biednym artystom przychodzi wszechwładny wojewoda…