X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Opis kategorii

Instalacje HVAC
Kotwy chemiczne
Opracowanie: www.soudal.pl
Źródło: www.soudal.pl

Klimatyzatory na każdą kieszeń

Klimatyzatory biurowe, a także inne maszyny gwarantujące obieg świeżego powietrza w miejscu pracy, czy także we własnym mieszkaniu to coraz częściej niezbędny standard życia i znak dzisiejszego świata. Ciężko jednak czasami dokonać wyboru idealnego klimatyzatora, mając do dyspozycji potężną liczbę różnorodnych produktów z licznych marketów. Tym ważniejsza jest w takiej sytuacji odpowiedź na zapytanie, jakie klimatyzatory wybierać? Najbardziej trafionym pomysłem będzie wcześniejsze zapoznanie się z propozycjami specjalistów z branży, którzy świetnie znają się na typach klimatyzatorów. Pomocni bywają również sprzedawcy. Cenne opinie na temat polecanych marek i modeli urządzeń można znaleźć w specjalistycznej prasie lub w gazetach o tematyce biznesowej.
nagrzewnice olejowe
Źródło: www.klimatop.pl

Nagrzewnice i ich rodzaje

Nagrzewnice mogą znaleźć zastosowanie niezwykle różnorodne. Mówiąc najprościej przeznaczone są do ogrzania powietrza, a co za tym idzie np. do osuszania przestrzeni zamkniętej. Znajduje ona zastosowanie tam, gdzie instalacja grzewcza uległa zniszczeniu lub po prostu jej nie ma. Przeczytaj, jakie rodzaje nagrzewnic stosuje się najczęściej.
klimatyzatory
Źródło: http://www.aleklima.pl/

Klimatyzator – ale jaki?

Niezależnie, czy posiadamy budynek, biuro, lokal mieszkalny, daczę czy chatkę, klimatyzatory bywają konieczne. Zapewnienie dobrej temperatury oraz regulacja wilgotności ogromnie poprawiają komfort pracy i odpoczynku. Pytanie tylko, jaki model wybrać? Odpowiedź znajduje się poniżej.
termometr
Opracowanie: Forecaster
Źródło: Forecaster

Po co mierzyć wilgotność powietrza w domu?

Za sucho? A może za wilgotno? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jaki wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet stan naszych mebli ma niewłaściwy poziom wilgotności w mieszkaniu. Jak szkodzi za suche lub za wilgotne powietrze i jak zbadać poziom wilgotności w mieszkaniu?
Klimatyzator z funkcją grzania
Opracowanie: LARS FUJIAIRE
Źródło: LARS FUJIAIRE

Wiosna w dobrym klimacie

Gdy po sezonie zimowym ogrzewanie przestaje już pracować, a chłody wiosennych wieczorów i poranków wciąż dają się we znaki, warto skorzystać z pomocy klimatyzatora z funkcją grzania.
rury
Opracowanie: Centrum Klima S.A.
Źródło: Centrum Klima S.A.

Który kanał jest lepszy: okrągły czy prostokątny?

W kategorii produkcja zdecydowanie wygrywa kanał okrągły. Maszyny produkujące kanały okrągłe są w stanie produkować kanały w sposób ciągły w liczbie od 45 do 200 rur na godzinę. Wszystko zależy od średnicy produkowanego kanału. Im mniejsza tym więcej rur może powstać w jednostce czasu. Produkcja kanałów prostokątnych (o ile nie jest wykonywana na specjalistycznych liniach produkcyjnych) trwa zdecydowanie dłużej
Przyjazna środowisku pianka poliolefinowa zastosowana w izolacji ThermaSmart CoolTM  firmy Thermaflex
Opracowanie: Thermaflex
Źródło: Thermaflex

Unikatowa otulina do specjalnych zastosowań

Specyfika systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych czy wentylacyjnych wymaga odpowiedniej jakości zabezpieczeń. Niewłaściwie zaizolowana instalacja to w konsekwencji obniżenie wydajności, straty energii oraz awaryjność tych systemów. Prawidłowo dobrana otulina pozwala maksymalnie ograniczyć utratę ciepła przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów eksploatacji. Firma Thermaflex wprowadziła na polski rynek idealne rozwiązanie dla zastosowań w chłodnictwie i klimatyzacji – izolację ThermaSmart Cool™.
Energooszczędny projekt LUMINA HOUSE
Opracowanie: ARCHIPELAG
Źródło: ARCHIPELAG

Inwestycja, która zdrowo się opłaca

Dla inwestorów, którzy cenią nowoczesne i energooszczędne rozwiązania wentylacja mechaniczna z rekuperacją jest bezcennym rozwiązaniem – pozwala na obniżenie strat energii, odzyskuje już wyprodukowane ciepło, a ponadto zapewnia pełną kontrolę ilości świeżego powietrza w budynku.
farelka
Opracowanie: Savion
Źródło: Savion

Czym dogrzewać się zimą?

Co dzieje się za oknem wszyscy widzą. Coraz większe ilości śniegu i coraz niższe temperatury. Nasze kaloryfery często nie spełniają swojej funkcji. Temperatura w domach przeważnie nie przekracza +18 stopni. W takiej sytuacji trzeba się ratować alternatywnymi źródłami ciepła.
klimatyzator
Opracowanie: Centrum Klima SA
Źródło: Centrum Klima SA

Klimatyzacja – luksus czy konieczność?

Jeszcze do niedawna urządzenia klimatyzacyjne kojarzyły nam się z luksusowymi wnętrzami o wysokim standardzie. Dziś stają się powszechnym wyposażeniem pomieszczeń codziennego użytku: centrów handlowych, restauracji, biur, a także prywatnych mieszkań.
1 2 3 4