X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Narzuta marki Antilo
Opracowanie: calvado
Źródło: calvado

W jaki sposób wybrać najwygodniejszy materac do sypialni?

Zdrowy i beztroski sen, to najlepszy kosmetyk, gwarantujący świetlisty wygląd każdego dnia. Aby zawsze budzić się w dobrym zdrowiu i pełnym energii, należy pamiętać o paru najistotniejszych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie sypialni, opuszczenie rolet i pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest wybór wygodnego materaca, ponieważ to od niego zależy stan naszego kręgosłupa i jakość snu.
zdrowe jedzenie
Opracowanie: Flickr.com

Dieta po zawale

Jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na rozwój chorób serca jest nadwaga i niewłaściwy sposób odżywiania. O tym, jak zmodyfikować dietę i styl życia osób starszych po przebytym zawale serca opowiadają eksperci – opiekunki z firmy Promedica24.
welflon chory

Jak zapobiegać stanom zapalnym skóry i błon śluzowych?

Podrażnienia skóry i błon śluzowych to jedne z najczęściej występujących przypadłości chorobowych. Zapobieganie im oraz właściwa pielęgnacja skóry są niezwykle ważne.
Zimą pamiętaj o magnezie
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zimą pamiętaj o magnezie

Niska odporność na stres, częste infekcje i rozdrażnienie to tylko niektóre objawy niedoboru magnezu. O jego właściwy poziom warto zadbać zwłaszcza zimą. Dlaczego jest tak ważny dla naszego organizmu?
kleszcze

KLESZCZE- ten problem dotyczy każdego

Atakują w lasach, na łąkach, nad jeziorami, ale również w miejskich parkach, ogródkach działkowych oraz na przydomowych trawnikach, skwerach i ogrodach. Wywołują miejscowe reakcje skórne i toksykozy. Przenoszą groźne wirusy, bakterie i pierwotniaki powodujące choroby niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Najgroźniejsze z nich to borelioza oraz kleszczowe zapalenie opon mózgowych i mózgu.
warzywa
Opracowanie: Javier Ignacio Acuña Ditzel
Źródło: http://www.flickr.com

Wyroby naturalne

W dzisiejszych czasach coraz większa rzesza osób przywiązuje wagę do tego, jakie wyroby żywnościowe kupuje. Dużo mocniejszy nacisk niż wcześniej kładzie się na walory zdrowotne wyrobu, a nie jedynie na jego smak czy wygląd. Takie czynniki posiada tak zwana żywność ekologiczna. W ten sposób definiuje się wszelkie produkty otrzymane sposobami naturalnymi w uprawie roli.
Krew prawdę Ci powie?
Opracowanie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Krew prawdę Ci powie?

Analiza krwi dostarcza informacji o ogólnym stanie zdrowia. Morfologia jest bardzo istotnym badaniem w przypadku kobiet, które co miesiąc podczas menstruacji tracą krew, czasem nawet w bardzo dużych ilościach. Aby jednak badanie dawało pełny ogląd sytuacji, powinno być wzbogacone o badanie poziomu cukru oraz cholesterolu – mówi lek. med. Andrzej Gliwa z Scanmed Multimedis.
Dobroczynne właściwości żółtego sera
Opracowanie: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

Żywność ekologiczna - charakterystyka

Od pewnego czasu karierę w supermarketach robią tzw. „kramy eko”. To półki, gdzie znaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o takich rzeczach nie słyszał. Co zatem się stało?
Dieta diabetyka
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dieta dla diabetyka

Cukrzyca typu II to bez wątpienia jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Dotyka osób w każdym wieku – zarówno starszych, ale także małych dzieci. 27 czerwca obchodzony jest Dzień Walki z Cukrzycą. O kilka porad związanych dietą dla diabetyka poprosiliśmy Hannę Bieszczad, dietetyka z Centrum Naturhouse.
niepłodność mężczyzn

Niepłodność to też męska rzecz

W dniu 9 września (czwartek) 2010 r. o godz. 11.00 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa pt. "NIEPŁODNOŚĆ TO TEŻ MĘSKA RZECZ",  której organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Leczenie Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian".