X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
zamek
Opracowanie: Bella Linea
Źródło: Bella Linea

Zamykamy drzwi na zamek

Jak wskazują badania w naszym kraju możemy korzystać z ponad 2 000 zamków do drzwi. Wybór asortymentowy jest zatem ogromny, co czasami przeszkadza w dokonaniu odpowiedniego wyboru, który sprawi, że nasze drzwi będą nie do sforsowania przez włamywaczy.
Brama ogrodzeniowa
Opracowanie: lavilleautady
Źródło: flickr.com

Wybierz właściwe ogrodzenie.

Chciałabyś czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu? Mieć pewność, że żaden nieproszony gość nie wejdzie na twojej posesji? Nic prostszego. Wystarczy odpowiednie ogrodzenie Twojej działki mieszkalnej. Wtedy żadna przypadkowa osoba nie znajdzie się – nawet przypadkiem tak oznaczone pole.
Drzwi wenwętrzne
Opracowanie: austinpaulwhite

Co należy wiedzieć przed kupnem zamka do drzwi?

Z uwagi na sposób montażu zamki rozróżniamy na wpuszczane oraz nawierzchniowe. Wpuszczane inaczej są określane wewnętrznymi i zakładane są jak sama nazwa mówi w wewnątrz drzwi w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Te drugie przytwierdzane są do drzwi. Przeważnie z jednej strony są one otwierane za pomocą klucza zaś z drugiej przy pomocy rygla.
Nowa brama HS 7030 PU firmy Hörmann łączy zalety bramy szybkobieżnej z zaletami wytrzymałej bramy segmentowej.
Opracowanie: Hörmann
Źródło: Hörmann

Solidna brama = bezpieczeństwo

Przeanalizujmy dziś to, jak bardzo ważne w życiu ludzi są różne bramy. Takie zapory oddzielają nas od zewnętrznego świata, dają poczucie komfortu psychicznego. Osłaniają pieniądze przed zakusami bandytów, pilnują dzień i noc domostwa. Wybór odpowiedniej bramy to rzecz istotna, którą należy skrupulatnie przeanalizować.
Automatyczne bramy garażowe i wjazdowe to dzisiaj standard
Opracowanie: Hörmann
Źródło: Hörmann

Automaty bram i drzwi wejściowych

Niezbędnym elementem każdej posesji jest płot. Jest zabezpieczeniem własności, pozwala na odgrodzenie jej od jezdni oraz sąsiednich posesji. Powinno odznaczać się trwałością i odpornością na trudne warunki. Natomiast w każdym płocie kluczową część stanowi brama. Trzeba nabyć taką, która będzie pasowała zarówno do całego ogrodzenia, jak i będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.
Metalowy płot

Płoty panelowe

Kto z nas nie marzy o ładnym, funkcjonalnym i najważniejsze bezpiecznym ogrodzeniu swojego domu? Każdy, kto ma wolno stojący dom musiał lub musi dokonać wyboru.
bramy garażowe
Opracowanie: Normstahl
Źródło: Normstahl

Solidne drzwi do garażu – gwarancja bezpieczeństwa

Od dawna każdy stara się jak najmocniej zabezpieczyć swoje posiadania przed kradzieżami. Dowodem na to są wielkie fortyfikacje obronne, fosy oraz potężne wrota. Dziś nie ma już ponurych twierdz. Majątku strzegą metalowe drzwi oraz zaawansowane zamki. W tym artykule przedstawimy tematy drzwi do pomieszczenia, w którym przechowujemy nasze pojazdy.
przedpokój
Opracowanie: INVADO
Źródło: INVADO

Wybieramy drzwi wewnętrzne

Zakup odpowiednich wewnętrznych, to trudna decyzja. Dobrze wybrać je już na samym początku, w czasie projektów. Drzwi przesuwne stają się modne – otwierają nowe możliwości i są niekwestionowaną dekoracją. Czy powinniśmy wybrać takie pomysłowe rozwiązania?
drzwi wewnętrzne
Opracowanie: INVADO
Źródło: INVADO

Gdy zgubisz klucze

Czasem tak bywa, że człowieka dręczy straszny pech. Nieustannie gubią się cenne szpargały, bez których trudno sobie poradzić, takie jak klucze do auta bądź lokum. O ile w takiej sytuacji nie posiadasz zapasowej kopii, trzeba zamówić ślusarza, który potrafi rozpracować każdy zamek.
Lexus LS 600h L
Opracowanie: © Lexus
Źródło: © Lexus

Awaryjne otwieranie samochodu

Przykre sytuacje się pojawiają od czasu do czasu. Czasami aktywuje się tak mocny pech, że aż ciężko w to dać wiarę. Ludzie gubią sporo rzeczy, często takie, które są niewielkie. Badania wskazują, że regularnie gubią się nam na przykład zapalniczki, parasolki i różnorakie klucze. Powinno się także brać pod uwagę fakt, że nieobecność czegoś może być wynikiem nie pośpiechu lub przypadku, a niestety bezczelnej kradzieży. Jest taki obiekt, którego zaginięcie możemy odczuć najboleśniej. Mowa tu o kluczykach samochodowych.