X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Poprawiamy urodę po ciąży
Opracowanie: 123rf
Źródło: 123rf

Poprawiamy urodę po ciąży

Po urodzeniu dziecka powrót do formy bywa trudny. Młode mamy często nie mają czasu na odpowiednie ćwiczenia czy pielęgnację. Z pomocą eksperta z zakresu medycyny estetycznej przedstawiamy skuteczne rozwiązania najpopularniejszych problemów kobiecego ciała po porodzie.
Hit medycyny estetycznej
Opracowanie: 123rf
Źródło: 123rf

Hit medycyny estetycznej

Pół roku po premierze Redensity II w Polsce zabieg cieszy się coraz większą popularnością. Innowacyjny żel likwiduje zmarszczki oraz cienie pod oczami i pomaga pozbyć się tzw. zmęczonego spojrzenia. Co zdaniem dr Małgorzaty Żyry decyduje o jego sukcesie?
Neuromonitoring – bezpieczeństwo podczas operacji tarczycy
Opracowanie: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Neuromonitoring – bezpieczeństwo podczas operacji tarczycy!

W chwili obecnej jeśli zaistnieją wskazania do operacji gruczołu tarczowego (tarczycy) są to wskazania do całkowitego usunięcia tego gruczołu, lub jednego z jego płatów. Częściowe resekcje odeszły do lamusa, ponieważ pozostawienie części gruczołu prowadzi do wznowy choroby zasadniczej. Zabiegi chirurgiczne w obrębie tarczycy są zaliczane do trudnych ze względu na bliskość gruczołu względem nerwów krtaniowych i strun głosowych. Są one czułe na każdy ruch w swoim otoczeniu, stąd duże zagrożenie utratą głosu lub zmianą jego barwy. Neuromonitoring sprawia jednak, że zabiegi te są o wiele bezpieczniejsze dla Pacjenta – mówi Roman Kuśnierczyk, chirurg Szpitala św. Rafała w Krakowie.
wellderm - logo
Opracowanie: Wellderm
Źródło: Wellderm

Warto się o siebie zatroszczyć na wiosnę?

Dbanie o ciało polega również na właściwym traktowaniu skóry. Tak zwane oczyszczanie skóry czy też cery polegać może na rozmaitych zabiegach pielęgnacyjnych. Zabieg taki jak cosmelan jako przykład spełnia różne funkcje i nie jest właściwy dla każdego. Dla wielu młodych osób wystarczy klasyczny peeling, który najlepiej wykonywać maksymalnie raz w tygodniu, a właściwie dopasowany krem odżywczy lub rewitalizujący. Znacząca jest zdrowa skóra, a dla niej najlepsze będzą nieinwazyjne metody oczyszczania.
Nowoczesne technologie w medycynie estetycznej
Opracowanie: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

Nowoczesne technologie w medycynie estetycznej

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej możliwy jest dzięki innowacyjnym technologiom, które zwiększają zakres i skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Jednym z przełomowych osiągnięć było opracowanie technologii łączącej energię światła z energią prądu RF.
Kobieta
Opracowanie: Fotolia
Źródło: Fotolia

Intymne problemy kobiet po porodzie

Wiele kobiet po porodzie głośno narzeka na nadmiar tkanki tłuszczowej, ogólne problemy ze skórą oraz na przebarwienia. Rzadko jednak mówi się o innych problemach natury urodowej, związanych z intymnymi sferami naszego ciała. Mowa oczywiście o biuście i kroczu, które z naturalnych przyczyn po narodzinach dziecka są najbardziej narażone na zmiany.
Lassi - indyjski napój z jogurtu, wody i przypraw
Opracowanie: Tapinder Sharma
Źródło: Ganesh

Indyjskie sposoby na wiosenne przesilenie

Przyprawy takie jak kurkuma czy curry mają bardzo silne działanie antynowotworowe, natomiast kolendra, kumin czy kardamon są niezastąpione przy dolegliwościach trawiennych. Jakie dobrodziejstwa indyjskiej kuchni pomogą nam przy typowych dolegliwościach wiosennego przesilenia, jak na przykład osłabienie organizmu i obniżenie odporności?
zdrowa żywność
Opracowanie: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie kupować produkty ekologiczne

Produkty ekologiczne kupuje ją w tej chwili około 7 procent wszystkich polskich konsumentów. Wielu Polaków wie bowiem, że w nowym tysiącleciu warto sobie wszystko to co najlepsze dla zdrowia. Żywność ekologiczna jest więc już teraz niezwykłą alternatywą dla mniej bogatych w witaminy produktów. Pozbawione chemii towary to w dzisiejszych czasach jeszcze niestety zdecydowanie rzadko dostępne rarytasy. Możliwość kupna tego typu produktów oferuje jednak nieraz sieć.
eko
Opracowanie: kuchenkainternetowa
Źródło: http://www.flickr.com

Żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze obecna we wszystkich marketach, ale szybko zajmuje w nich należną jej pozycję. Staje się z dnia na dzień cenną alternatywą dla mniej bogatych w witaminy produktów. Smakowite pomidory bez pestycydów czy gruszki pozbawione chemii towary to dziś zdecydowanie rzadko spotykane na rynku, które można codziennie odwiedzić. Możliwość nabycia tego typu produktów daje jednak internet.
Kobieta, piękny uśmiech
Opracowanie: BP
Źródło: BP

Wybielanie zębów. Którą metodę wybrać?

Każdy z nas marzy o pięknych, białych zębach. Szeroki, promienny uśmiech to coś, co rzuca się od razu w oczy, a pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Nie bez powodu mówimy przecież: jak Cię widzą, tak Cię piszą.