X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Kobieta
Opracowanie: DCL
Źródło: DCL

Ochrona przeciwsłoneczna skóry

Jedną z funkcji skóry jest ochrona tkanek i narządów przed szkodliwym wpływem środowiska. Do czynników uszkadzających należą drobnoustroje, zmiany temperatury, ucisk i inne działania mechaniczne, środki chemiczne i promieniowanie ultrafioletowe. Organizm ludzki jest wyposażony w mechanizmy obronne do walki z nimi. Ochrona przed ultrafioletem odbywa się na zasadzie pochłaniania promieni przez barwnik skóry – melaninę.
Siedzący tryb życia a hemoroidy
Opracowanie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Siedzący tryb życia a hemoroidy

Siedząc w biurze przez wiele godzin nie zastanawiamy się nad brakiem ruchu, który może skutkować wystąpieniem problemów zdrowotnych. Jedną z bardziej bolesnych i krępujących dolegliwości jest występowanie hemoroidów, które lekarze coraz częściej łączą właśnie z małą aktywnością fizyczną!
Opryszczka? To już nie problem!
Opracowanie: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Opryszczka? To już nie problem!

Poczucie pewności siebie, w takich sytuacjach jak: rozmowa o pracę, spotkanie biznesowe czy ważna uroczystość rodzinna może zburzyć pojawienie się mało estetycznego „zimna” na ustach. Zwłaszcza, że jednym z czynników aktywujących wirusa opryszczki jest nadmierny stres.

Uprzedź grypę!

Szczepienia przeciwko grypie zalecane są wszystkim: dzieciom, osobom dorosłym i starszym. Bardzo ważny jest czas podania szczepionki, czyli przed sezonem wzmożonych zachorowań. Pozwali nam to uniknąć grypy, a w przypadku zachorowania objawy są znacznie łagodniejsze.
Jak nie dopuścić do rozwoju opryszczki?
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zapobiegać czy leczyć? Jak nie dopuścić do rozwoju opryszczki?

Opryszczka wargowa wywołana wirusem HSV-1 to mało estetyczna i uciążliwa dolegliwość, która dotyka wielu z nas. Czy istnieją skuteczne sposoby na powstrzymanie tzw. „zimna”?
Szampon Pirolam
Opracowanie: Polpharma
Źródło: Polpharma

Łupież i łojotokowe zapalenie skóry

Łupież zwykły jest jednym z najczęstszych schorzeń, występuje u około 50% ludzi rasy białej na świecie, głównie mężczyzn między 20 a 40 rokiem życia. Jego objawem są drobne łuski na owłosionej skórze głowy. Może mieć różne nasilenie – od ledwo zauważalnego drobnopłatowego złuszczania aż do powstania nawarstwionych, grubych, tłustych łusek. Łuski mogą mieć kolor biały lub szary, a przy towarzyszącym łojotoku, nawet żółtawy.
Szczepionki HPV
Opracowanie: Medicover
Źródło: Medicover

Chroń siebie przed rakiem szyjki macicy

Nie mogłam zwolnić się z pracy. Musiałam zrobić zakupy. Zapomniałam. Dobrze się czułam i nie sądziłam, że dzieje się coś złego. Bałam się, że będzie nieprzyjemnie.
Pyłek kwiatowy
Opracowanie: Cruso PR
Źródło: Cruso PR

Pyłek kwiatowy w walce z PMS

Raz w miesiącu mniej więcej 7-10 dni przed miesiączką w organizmie kobiety rozpoczyna się walka hormonów. Zjawisko to nazywa się PMS (Premenstrual Syndrom) i obejmuje szereg dolegliwość fizycznych takich jak bóle brzucha i piersi oraz psychicznych m.in. gwałtowne zmiany nastrojów czy trudną do opanowania płaczliwość.
Biofer
Opracowanie: Cruso Public Relations
Źródło: Cruso Public Relations

Rola żelaza w organizmie - pytania i odpowiedzi

Żelazo to jeden z najważniejszych mikroelementów potrzebnych organizmowi. Jest istotnym składnikiem hemoglobiny, dzięki której transportowany jest tlen w naszym organizmie. żelazo wspomaga również układ odpornościowy, korzystnie wpływa na sprawność umysłową oraz na kondycję skóry, włosów i paznokci. Niedobór żelaza może prowadzić do groźnej w skutkach anemii.
Dbaj o nogi w pracy i w domu
Opracowanie: Future PR
Źródło: Future PR

Dbaj o nogi w pracy i w domu

Spędzamy wiele godzin na nogach. Gdy czujemy, że są zmęczone i obolałe tłumaczymy sobie, że kiedyś odpoczniemy. Nie o to w tym chodzi! Trzeba działać tu i teraz, by w codziennym życiu nie towarzyszył nam więcej ból.