X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Wycieczki, góry
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

O czym powinniśmy pamiętać zaczynając przygodę ze sportem?

Wysiłek w życiu każdego z nas powinien występować przynajmniej raz w tygodniu. Chroniczne znużenie, częste chorowanie i utrzymująca się chandra są często wynikiem niedotlenienia i mało aktywnego trybu życia. Tylko aktywność fizyczna i zdrowe żywienie może raz na zawsze uwolnić nas od tych przykrych objawów.
Górska wyprawa
Źródło: www.citypictures.net

Na górskich trasach

Niedługo ciepłe dni, a zatem najlepsza pora, by wyrwać się z roboty i wyjechać na kilkudniowy urlop. Dni świąteczne w maju w tym roku zapowiadają się pogodnie, warto zatem już dziś zaplanować sobie urlop. Niestety, na kilkadziesiąt dni przed terminem raczej trudno odnaleźć dostępne noclegi. Lecz jest świetne wyjście z tej sytuacji – czemu by nie ruszyć pod namiot? Bądź na wędrówkę po szczytach górskich, z pobytami w schroniskach? Jeśli pasuje ci taka opcja, powinieneś teraz udać się do fachowego sklepu, żeby zamówić porządne akcesoria turystyczne.
park wodny
Opracowanie: Tatralandia
Źródło: www.tatralandia.sk

Baseny termalne lepsze od kąpieli w mleku

Niszczycielski żywioł i życiodajny pierwiastek; aqua, water, eau – ile nazw, tyle oblicz tego jednego z najważniejszych elementów ziemskiej natury. Także dla człowieka ma on nieocenione znaczenie – w końcu istota ludzka składa się w ok. 70% z wody.
Jeziora Mazurskie
Opracowanie: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

Weekend poza miastem

Planując wakacje albo eskapadę na sobotę i niedzielę, należy brać pod uwagę wycieczkę w rejon Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, płynący przez kilka województw. Zwiedzając ten rejon opłaca się zostawić samochody i wskoczyć na rowery lub kajaki. Pilica jest długa na powyżej 300 kilometrów i na dużej części jej nurtu idealnie nadaje się na spływy, a rozległe obszary parków krajobrazowych zapraszają do rowerowych wycieczek.
Tatry
Opracowanie: Szift
Źródło: www.flickr.com

Letnie i zimowe atrakcje Tatr

Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat których są częścią, wyróżniają się cechami typowo alpejskimi, co przejawia się piętrowym układem zbiorowisk roślinnych. Średnia wysokość tatrzańskich szczytów to ok. 2300 m, długość łańcucha w linii prostej – ok. 53 km, natomiast szerokość sięga 30 km czyniąc z nich miejsce bardzo chętnie wybierane na wakacje.
Spływy kajakowe Kaylon.pl
Opracowanie: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl

Spływy kajakowe - pomysł na spędzenie swojego wolnego czasu

Gdy na myśl o spędzeniu wakacji na leniuchowaniu na piasku ziewasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem urlopu na sportowy relaks. Możesz pomyśleć o wędrówce po górach, na przykład przez czternaście dni, między schroniskami, wchodząc na kolejne szczyty. Możesz przejechać cały kraj rowerem, albo autostopem. Można też pomyśleć o innym wyzwaniu dla aktywnych, jakim mogą być spływy kajakowe.
last minute
Źródło: www.orlica.pl

Do jakiego kraju na urlop?

A zatem w końcu przyszła wiosna, a razem z nią najwyższy czas, by skrupulatnie zaprojektować wakacje. O ile nie zaklepiesz sobie wycieczki w przeciągu najbliższych dni, może cię spotkać niemiła niespodzianka. Lecz to nie jest beznadziejna sytuacji – przecież możesz odszukać opłacalne last minute do Egiptu i polecieć na wakacje marzeń za małe pieniądze.
relaks na wakacjach
Opracowanie: Alquiler de Coches
Źródło: http://www.flickr.com

Super pomysły na wakacje w egzotycznych krajach

Każdy człowiek od zarania dziejów miał nadzwyczaj dużo obiektów. Zmieniały się one niczym kolory w kalejdoskopie czy to ze względów subiektywnych, czy też obiektywnych. Jeden pozostawał jednak w życiu człowieka na zawsze - fach. Zarówno kiedyś, jak i dziś, wytwórczość ma głównie cel zarobkowy, a finanse są wszystkim ludziom niezbędne do godnego egzystowania. Obywatele którzy pracują mają prawo do urlopu. Dużą grupę z nich stanowią Ci, których stać na droższe od krajowych, wyprawy zagraniczne. Zmiana systemu społeczno - gospodarczego, jaka miała miejsce w Polsce w roku 1989 miała znaczący wpływ na ożywienie turystyki.
Spływy kajakowe Kaylon.pl
Opracowanie: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl

Malownicze Podlasie - znakomite miejsce na wypoczynek

W ciągu roku dużo harujemy, zmagamy się z wymaganiami zwierzchników, wyzwaniami w biurach. Zmagamy się z trudami codzienności, dbaniem o dzieciaki, trudną zimą i całą serią innych kłopotów. Gdy wciąż przeciąga się koniec ciepłych dni, praca i opieka nad dziećmi, z którymi można wybrać się w weekend na przechadzkę za miasto, sprawia ogromną frajdę, ale w ciągu pół roku, gdzie na ulicach zalega śnieg, psują się samochody, autobusy się spóźniają, wieje i sypie, nie jesteśmy w stanie mieć z życia nawet połowy tej radości, która jest obecna w cieplejszych miesiącach.
Opracowanie: maohamed.shaaz

Na jakie elementy zwrócić uwagę poszukując firmy oferującej wynajem busów?

Późna wiosna to dobry okres dla szkolnych wycieczek. Wtedy kończy się rok szkolny. W szkołach średnich są egzaminy maturalne, dlatego niższe klasy bierze się na wyjazdy, aby nie przeszkadzały egzaminowanym kolegom. Pogoda staje się coraz bardziej słoneczna. Na nauczycieli i opiekunów głowy kładzie się konieczność zaplanowania wycieczek.