X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Trunki
przechowywanie wina
Opracowanie: Vinotemp

Mini barek do wina

SoWine Home Wine Bar utrzymuje idealną temperaturę i zachowuje smak otwartego wina nawet przez dwa tygodnie.

Vinotemp International, wprowadza na polski rynek SoWine Home Wine Bar - unikalny domowy system przechowywania otwartych butelek z winem.
Butelki z winem
Opracowanie: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jak przechowywać wino?

Dlaczego wina nie należy przechowywać w lodówce? Co to jest „efekt smaku światła”? Podpowiadamy, jakie warunki muszą być spełnione, by móc cieszyć się dobrym smakiem tego wybornego trunku.
cytrynówka Lubelska
Opracowanie: Lubelska

Lubelska cytrynówka

Kiedy decydujemy się na samodzielne przygotowanie nalewki, najczęściej sięgamy po recepturę na cytrynówkę. Lubimy jej smak, konsystencję i kolor. Jednak wykonanie trunku wymaga sporo pracy.
Rozwiązaniem dla wielbicieli cytrynowego smaku jest nowa propozycja Stock Polska z rodziny Lubelskie. W listopadzie na półkach sklepowych pojawiła się Cytrynówka Lubelska.

Naturalnie mętna, bo produkowana wyłącznie na bazie naturalnych składników, zaciekawia kolorem i aromatem.
stojaki na wino
Opracowanie: Blomus, Legnoart, MENU

Winne leniuchowanie

Wino, świadome swojej pozycji, jako najstarszego trunku świata, jest kapryśne. Wymaga specjalnych względów i oprawy. Wielorakość win i rosnące grono jego wymagających wielbicieli sprowokowały światowych designerów do stworzenie specyficznego "ruchu" na rzecz eksponowania walorów dojrzałego wina.
Turniej golfowy Mercedes Trophy 2011 za nami
Opracowanie: MORE PR
Źródło: MORE PR

Turniej golfowy Mercedes Trophy 2011 za nami!

W dniach 30-31 lipca na polu golfowym Toya Golf & Country Club we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja turnieju Mercedes Trophy. Partnerem wydarzenia była marka francuskiego koniaku Otard.
Zamek browar Namysłów
Opracowanie: Browar Namysłów

Kobieca strona piwa

Piwo kojarzone jest i postrzegane jako domena mężczyzn. Nie każdy wie, że gdyby nie kobiety, świat nie mógłby delektować się niepowtarzalnym smakiem złocistego napoju.
Wina australijskie
Opracowanie: Joseph’s Wine & Food
Źródło: Joseph’s Wine & Food

Wina australijskie na jesienne wieczory

W wybornych winach australijskich oraz doskonale skomponowanymi do nich potrawach, autorstwa znanego kucharza Josepha Seeletso, rozsmakowywali się dziennikarze i artyści podczas inauguracji programu „Rok Australii” w Polsce.
odsysacze do wina
Opracowanie: Vinotemp

Automatyczny odsysacz do wina

Przechowywanie otwartej butelki z winem powoduje oksydację trunku i pogorszenie walorów smakowych. Dzięki automatycznemu odsysaczowi próżniowemu można przechowywać wino w otwartej już butelce przez kilka dni, nie obawiając się o utratę smaku i aromatu wina.

Odsysacz został zaprojektowany tak, by pasował do większości standardowych butelek z winem o pojemności 750 ml.
szlachta
Opracowanie: M. Machay, eksponat - G. Hoffman

Kronika grubego podbródka czyli wywód o genetyce narodowej z baroku rodem - część I

Pewnie zapyta ktoś, co to ta "genetyka narodowa"? Ano nic specjalnego, poza kilkusetletnim obyczajem, który Polaka przygwoździł wieki temu i do dziś nie chce puścić. Nasi dawni rodacy znani byli w świecie z uczt wystawnych, pijaństwa okrutnego oraz niedorzecznej wręcz gościnności. I coś nam, współczesnym, z tych sarmackich czasów zostało.
Pascal Brodnicki i Karol Okrasa
Opracowanie: Lidl Polska
Źródło: Lidl Polska

W świecie win francuskich

Wino cieszy się w Polsce rosnącą popularnością i mimo, że nie jest jeszcze wybierane przez konsumentów tak często jak na zachodzie Europy, to o winie wiemy coraz więcej i coraz częściej szukamy go na sklepowych półkach.
1 2