X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
ZUS
Mocne wejście Twojej firmy
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Co ogranicza rozwój małego biznesu w Polsce?

Gąszcz przepisów, wysokie składki ZUS, utrudniony dostęp do kredytów – to tylko kilka z ograniczeń i barier, którym czoła codziennie stawiają przedsiębiorcy. Okazuje się jednak, że to firmy z sektora MSP są głównym motorem naszej gospodarki, generują bowiem około dwóch trzecich całego, polskiego PKB.
Jeden procent podatku

Co zrobisz ze swoim 1 procentem podatku?

Możliwość przekazywania 1 procenta swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (OPP) istnieje w Polsce już od kilku lat. Czy warto wspierać w ten sposób organizacje pozarządowe?
Biznesmen
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jak szybko założyć działalność gospodarczą?

Od początku 2012 roku droga do własnego biznesu jest o wiele krótsza. Razem z Anną Hugiel-Lazarowicz, ekspertem prawa podatkowego z wfirma.pl, porozmawiamy o najważniejszych zmianach i ułatwieniach.
Zadbaj o rodziców na emeryturze
Opracowanie: FuturePR
Źródło: FuturePR

A czy ty myślisz o swojej emeryturze?

Świadczenia emerytalne to zabezpieczenie o charakterze ekwiwalentu pieniężnego dla starszych osób, które nie mogą brać udział już pracy etatowej. Kiedyś była to renta starcza.
Ewa Rodziewicz
Opracowanie: Kancelaria Doradców Podatkowych

Nowy wymiar księgowości

Rozliczenia podatkowe to konieczność nierozerwalnie związana z prowadzeniem własnej firmy. Do tej pory wielu osobom księgowość kojarzyła się z opryskliwą starszą panią, małym ciemnym biurem i stosem papierowych dokumentów. Na szczęście ten wizerunek to tylko stereotyp. Dziś korzystanie z usług biur rachunkowych to czysta przyjemność.