X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Prawo
Pieniądze, Euro
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Firma windykacyjna

Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojej własności w sposób określony w przepisach prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń bardzo często zleca się odzyskanie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia windykacji.
praca
Opracowanie: KIANO
Źródło: KIANO

Regulamin pracy

Prawo pracy to gałąź prawa, który obejmuje regulacje stosunków pracy między pracodawcą a pracownikiem oraz zawiera przepisy dotyczące organizacji pracodawców i pracowników, układów zbiorowych, a także udziału pracowniczego i dialogu w zbiorowych stosunkach pracy.
Kupno walut przez internet
Opracowanie: istock.com
Źródło: istock.com

Etat czy nie dla programisty

Pytanie, które możesz przeczytać w temacie tego tekstu, jest naprawdę istotne dla każdego młodego człowieka, który pragnie pracować jako informatyk. Muszę od razu powiedzieć, że zatrudnienie na etacie i wolny zawód wykazują znaczące defekty i zalety. Niżej przedstawię zwięźle cechy tych rodzajów zatrudnienia.
Opracowanie: HEMMERSBACH

Firma windykacyjna

Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojego mienia w sposób określony w przepisach prawa z pomocą sądu lub bez niej. W nadziei ściągnięcia należności zazwyczaj przekazuje się zebranie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna posiada zdolności i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia udanej windykacji.
paragraf
Opracowanie: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl

Czym jest subsydiarna odpowiedzialność wspólnika w spółce jawnej?

Odpowiedzialność subsydiarna wspólników spółki jawnej staje się zagadnieniem kluczowym w przypadku ustalenia podmiotów/ osób odpowiedzialnych za długi spółki.
Jeden procent podatku

Co zrobisz ze swoim 1 procentem podatku?

Możliwość przekazywania 1 procenta swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (OPP) istnieje w Polsce już od kilku lat. Czy warto wspierać w ten sposób organizacje pozarządowe?
paragraf
Opracowanie: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl

Wszystko o nowych urlopach rodzicielskich – poradnik

Wydłużone dodatkowe urlopy macierzyńskie oraz nowy urlop rodzicielski, to nieznane dotychczas przywileje, z których od niedawna mogą skorzystać młodzi rodzice. Znowelizowane przepisy weszły już w życie i pozwalają na wydłużenie urlopów do roku, a nawet do 71 tygodni, w przypadku urodzenia kilkorga dzieci. Według najnowszych badań, 56 proc. przyszłych mam chce skorzystać z tych możliwości.
Biznesmen
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jak szybko założyć działalność gospodarczą?

Od początku 2012 roku droga do własnego biznesu jest o wiele krótsza. Razem z Anną Hugiel-Lazarowicz, ekspertem prawa podatkowego z wfirma.pl, porozmawiamy o najważniejszych zmianach i ułatwieniach.
monety
Opracowanie: Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Programy lojalnościowe, systemy motywacyjne

Od 1998 roku wyłącznie zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i relacji. Tworzymy i obsługujemy programy lojalnościowe, partnerskie, premiowe, promocje i konkursy, kompleksowo od projektu, strategii, wstępnego stworzenia, systemu informatycznego, baz danych.
Wrak auta na ulicy
Opracowanie: Istockphoto
Źródło: Istockphoto

Wraki na ulicach zmorą polskich miast

Tylko co trzecie auto, które nie nadaje się już do użytku jest w Polsce złomowane legalnie. Pozostałe są rozbierane w garażach i sprzedawane na części lub złomowane w nielegalnych punktach. Kary za samodzielny demontaż zaczynają się od 10 tys. zł a skutki działalności szarej strefy są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.
1 2