X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Wapń

Zbliża się Światowy Dzień Mleka

25-go maja pamiętajmy o pójściu na wybory kandydatów do Europarlamentu, ale również o tym, aby tego dnia wypić symboliczną szklankę mleka. To właśnie 25-go maja na całym świecie obchodzić będziemy Światowy Dzień Mleka. Wprawdzie ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), ustanowiło ten dzień na 1 czerwca, ale w wielu krajach świętuje się go o tydzień wcześniej. To dobra okazja, aby sprawdzić, czy w naszym menu jest odpowiednia ilość mleka lub nabiału. Jeśli nie, warto zmodyfikować dietę, gdyż już 2 szklanki mleka lub 30 g sera żółtego wystarczą, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowane organizmu na wapń. Osoby, które nie mogą lub nie lubią pić mleka, mogą je zastąpić innymi produktami. Podpowiadamy, jakie wyroby mogą być alternatywą dla mleka.
lody

Wieczorne ploteczki przy lodach Max-ice Twisty

Lodami delektuje się cały świat. To, za co kochamy lody, to przede wszystkim orzeźwiający, z niczym nieporównywalny smak! Każdy z nas ma swój ulubiony, ale prym wiodą lody o smaku czekolady i o przywodzącym na myśl wiosnę, smaku soczystej słodkiej truskawki.
soki

Czy jadłeś już dzisiaj owoc? - Essential Mango

Pamiętaj, że w ciągu dnia powinniśmy zjadać przynajmniej 3 owoce – tak zalecają światowe organizacje zdrowotne. Pomyśl teraz, że mógłbyś mieć pyszny, soczysty i zawsze świeży owoc pod ręką w każdej chwili – bez konieczności mycia i obierania… Co ty na to?
Mleko i jego przetwory-ser żółty
Opracowanie: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Obchodzimy Światowy Dzień Mleka – już 25 maja

Chcesz mieć zdrowe kości i piękny uśmiech? Włącz do swojej diety nabiał. Okazuje się, że już 2 szklanki mleka lub 30 g sera żółtego wystarczą, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowane organizmu na wapń. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Mleka – 25 maja, przypominamy o bogactwie wartości odżywczych mleka i jego przetworów. Tym, którzy nie mogą lub nie lubią, z różnych powodów, go spożywać, podpowiadamy, jakimi produktami mogą je zastąpić.
Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza
Opracowanie: Primavika
Źródło: Primavika

Osteoporoza – czy można jej uniknąć?

Osteoporoza to przewlekła choroba szkieletu, objawiająca się utratą masy kostnej, a w konsekwencji zwiększoną łamliwością kości i brakiem ich odporności na urazy i uszkodzenia.
owoce
Opracowanie: Ogrody Natury

Czy jadłeś już dzisiaj owoc? - Essential Mango

Pamiętaj, że w ciągu dnia powinniśmy zjadać przynajmniej 3 owoce – tak zalecają światowe organizacje zdrowotne. Pomyśl teraz, że mógłbyś mieć pyszny, soczysty i zawsze świeży owoc pod ręką w każdej chwili – bez konieczności mycia i obierania… Co ty na to?
Dobroczynne właściwości żółtego sera
Opracowanie: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

Dobroczynne właściwości żółtego sera

Wbrew obiegowej opinii sery żółte są niezwykle wartościowym pokarmem i dlatego powinny znajdować się w naszym codziennym jadłospisie. To produkty łatwo dostępne, które bez trudu można wkomponować w rozmaite przepisy. Szczególnie teraz, kiedy przesilenie wiosenne wpływa na obniżenie naszej kondycji, warto uzupełnić niedobór witamin i dostarczyć organizmowi niezbędnej porcji energii. Oto najważniejsze powody, dla których warto jeść żółty ser.
Kiedy świeci słońce, chętnie wsiadamy na rower
Opracowanie: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Ser żółty doda energii

Letni sezon sprzyja wzmożonej aktywności fizycznej. Kiedy świeci słońce, częściej wsiadamy na rower, gramy w piłkę i biegamy. Słowem wydatkujemy więcej energii, musimy więc pamiętać o jej systematycznym uzupełnianiu, czyli dostarczaniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kluczowym elementem zdrowego trybu życia jest odpowiednio zbilansowana dieta.
żurawina

Niedocenione bogactwo żurawin

Lato w pełni. W gorące i słoneczne dni nic tak bardzo nie pobudza do życia, jak zimny, naturalny sok ze świeżych owoców. Tego rodzaju napoje nie tylko doskonale ugaszą pragnienie, ale i przysłużą się naszemu zdrowiu, kondycji fizycznej i dobremu samopoczuciu.
Profilaktyka osteoporozy
Opracowanie: Naturhouse
Źródło: Naturhouse

Profilaktyka osteoporozy

Częste złamania kości mogą być spowodowane osteoporozą. Aby temu zapobiec, postaw na odpowiednią profilaktykę. osteoporoza zaliczana jest do tzw. grupy chorób cywilizacyjnych. Polega na postępującym ubytku masy kostnej i nieprawidłowej strukturze tkanki kostnej, co w konsekwencji doprowadza do częstych złamań.