X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Rolety
kuchnia
Opracowanie: Franc Gardiner

Rolety do kuchni

Wybór dekoracji kuchennego okna zależy od wielu czynników. Niezależnie jednak od preferencji estetycznych czy względów praktycznych, podstawowa decyzja, jaką należy podjąć, dotyczy rodzaju przesłony okiennej.
rolety
Opracowanie: Franc Gardiner

Zaprojektuj swoją wymarzoną roletę

Zamierzasz kupić roletę, ale w żadnym sklepie nie znalazłaś odpowiedniego modelu? Bliscy powtarzają Ci, że jesteś zbyt wybredna i jeszcze nie wyprodukowano takiej - spełniającej Twoje wymagania? Nic podobnego – nie dość, że możesz sama ją zaprojektować to jeszcze zamówić on-line – bez wychodzenia z domu.
rolety
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: Franc Gardiner

Bambusowe rolety

Bambus. Roślina od wieków używana w kuchni, budownictwie, przy produkcji różnorodnych artykułów. Dzięki swojej wytrzymałości daje budynkom wieloletnią gwarancję. Świetnie sprawdza się także podczas aranżacji wnętrz – zarówno w stylu azjatyckim, jak i naturalnym, ekologicznym.
Innowacyjny mechanizm sprężynowy bezpieczny dla dzieci
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Innowacyjny mechanizm sprężynowy bezpieczny dla dzieci

Na tegorocznych targach Heimtextil we Frankfurcie Franc Gardiner zaprezentował nowe funkcjonalności systemu smartroll – nowoczesnej technologii automatycznego zwijania rolety z mechanizmem sprężynowym. Oprócz standardowej średnicy 24 mm, mechanizm smartroll może być zastosowany do rur o przekroju 32 mm. Marka zaprezentowała również adaptery zwiększające zakres użycia systemu. Co to oznacza dla klientów?
Rolety dachowe Franc Gardiner
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Zaciemnianie na żądanie

Wiosna i lato to najbardziej wyczekiwane pory roku. Coraz dłuższe dni i zmiana czasu z zimowego na letni sprawiają, że w tym okresie słońce towarzyszy nam od wczesnych godzin porannych i nierzadko bywa bardzo intensywne, a nawet… uciążliwe. Podpowiadamy, jak zapewnić sobie w mieszkaniu kojący cień i sprawnie zarządzać światłem.
roleta
Opracowanie: Franc Gardiner

Wybieramy rolety

Planujesz zamontować w oknach rolety wewnętrzne, ale zupełnie nie wiesz na jakie się zdecydować? Zastanawiasz się czy wybrać rzymskie, mini czy klasyczne, ale nie masz pojęcia czym oprócz ceny się różnią? Przedstawiamy kilka popularnych rozwiązań i rozwiewamy wątpliwości.
Opracowanie: Dekoria.pl

Piękne ozdoby okien

Jest dużo czynników, które determinują styl i klimat konkretnego wnętrza. Większość ludzi wskazałaby tu głównie meble i akcesoria, a także barwę ścian. Tak samo istotne bywa oświetlenie, jak również charakter i dekoracje okien. Ostatni z wymienionych elementów, podobnie jak wszystkie inne elementy wystroju, podlega modzie.
Prześwit kontrolowany – rolety Dzień i noc
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Prześwit kontrolowany – rolety Dzień i noc

Standardowe rozwiązania okienne dostarczają sprawdzone sposoby na regulację natężenia światła w pomieszczeniu. firanki zasłaniają na stałe, rolety można podnosić i opuszczać w zależności od pory dnia i preferencji. Kreatywne podejście do materiału sprawiło, że obecnie można mieć jednocześnie przesłonięte okno i dużo światła w pomieszczeniu.
Rolety Prakto
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Oszczędzanie energii z roletami – to możliwe

Rosnące opłaty za zużycie wody, gazu, energii elektrycznej – problem ten poważnie odbija się na naszych kieszeniach. Zamiast narzekać, warto pomyśleć nad praktycznym zastosowaniem takich rozwiązań, które wprowadzą do domowych budżetów oszczędności. Najlepiej łącząc funkcjonalność z nieprzeciętnym stylem.
Okna marki Roto
Opracowanie: Roto Frank
Źródło: www.roto.pl

Okna dachowe-nieograniczone aranżacje

Zastosowanie okien w połaci dachu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalających stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalną atmosferę i podkreślić grę świateł i cieni. Jednym ze stosunkowo rzadko stosowanych w praktyce rozwiązań jest połączenie kalenicowe - proste w wykonaniu, ale do tej pory niedoceniane przez projektantów czy inwestorów. Okna umieszczone w pobliżu kalenicy połączone są ze sobą za pomocą specjalnego kołnierza lub w przypadku gdy chcemy zachować ciągłość rzędu gąsiorów, zastosowane są standardowe kołnierze uszczelniające.