X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Oszczędzanie
Zakupy według listy niezbędnych produktów
Opracowanie: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Źródło: Z.M.Pekpol Ostrołęka

Oszczędności w kuchennym budżecie

Na kondycję domowego budżetu narzeka już większość z nas. Natomiast okazuje się, że zarobione pieniądze po prostu przejadamy i tracimy na bieżące potrzeby. Dlatego oszczędzanie powinniśmy zacząć od kuchni, z którą związane są ogromne wydatki.

W czasach kryzysu warto wprowadzić w życie kilka prostych zasad. Nie chodzi o głodówkę, lecz racjonalne gospodarowanie jedzeniem. Oto 4 cenne wskazówki, które pozwolą ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Nie jest to bez znaczenia, szczególnie przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.
Oszczędności i inwestycje
Źródło: millionaireacts.com

Niższą ratę warto zamienić w oszczędności

Spłacający i ubiegający się o kredyt hipoteczny nie powinni koncentrować swoich finansów wyłącznie na spłacie rat. Według Expandera to właśnie kredytobiorcy powinni szczególnie dbać o oszczędzanie, bo zapewnia ono poduszkę finansową.
Oszczędzanie, pieniądze
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

Wielu Polaków wzrost cen zauważa tylko podczas zakupów. Zupełnie zapominamy jednak o istnieniu inflacji korzystając z produktów finansowych. Nierzadko trzymamy swoje oszczędności na nieoprocentowanych rachunkach bieżących czy niskooprocentowanych lokatach.
pieniądze
Opracowanie: AMagill

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Według danych za I kwartał 2009 roku, opublikowanych przez portal bankier.pl, już 20 mln polskich klientów było w posiadaniu rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, popularnie zwanych ROR-ami. Ta liczba stale rośnie.
Oszczędzanie, skarbonka
Opracowanie: thiagofest
Źródło: www.sxc.hu

Warto uczyć dzieci oszczędzania

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie MasterCard, aż 75% dzieci regularnie dostają od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety ponad połowa z nich otrzymane środki przeznacza na zakup słodyczy. W jaki sposób uczyć rozsądnego gospodarowania finansami już od najmłodszych lat? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak nauczyć dziecko finansowego ABC.
Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Zmierzch OFE – jak samodzielnie oszczędzać na emeryturę?

Stało się! Rząd wreszcie podjął decyzję w sprawie przyszłego kształtu systemu emerytalnego. Z przedstawionych w czerwcu propozycji oznacza ona kombinację wariantu pierwszego z drugim, czyli przeniesienia obligacji z „dobrowolnością”. W skrócie realizację nadrzędnego celu jakim jest zmniejszenie długu publicznego, powolną śmierć OFE oraz niestety nadal niskie emerytury w przyszłości. Wniosek jest jeden – każdy kto chce zapewnić sobie odpowiedni poziom życia na emeryturze już teraz powinien zastanowić się nad inną formą oszczędzania.
kobiety
Opracowanie: Alex E. Proimos
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiany w systemie emerytalnym a świadczenia i tak niskie

Aby samodzielnie zadbać o swoją przyszłość trzeba jak najwcześniej zacząć stopniowo gromadzić oszczędności na emeryturę. Nie warto jednak z tym zwlekać, gdyż aby pozwolić sobie na rezygnację z pracy np. 10 lat przed uzyskaniem wieku emerytalnego lub aby wypłacać sobie z oszczędności dodatkową emeryturę potrzeba kilkuset tysięcy złotych. Takich pieniędzy nie odłożymy jednak jeśli zaczniemy oszczędzać dopiero 5 lat przed emeryturą.
Oszczędzanie, pieniądze
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Finansowy portret Polki

Kobiety coraz częściej sprawują kontrolę nad domowym budżetem, planują terminowego spłacania kredytu czy też zaciągniętych pożyczek. Jednak pomimo rozsądku, nieraz zdarza się im żyć „od pierwszego do pierwszego”. Jakie są tego powody oraz jak temu zaradzić?
Świnka skarbonka
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W co inwestować pieniądze

Głównym zagadnieniem tego artykułu będą zwłaszcza lokaty SKOK, do tego powiemy sobie o oferowanych. Dowiesz się która lokata jest ciekawsza, a która nieatrakcyjna oraz jaka była by najlepsza dla Ciebie.
świnka skarbonka
Opracowanie: *NEXT* design for your modern ho

Jak gospodarować budżetem domowym?

Studentka, która dopiero rozpoczyna samodzielne życie, młoda, pracująca mężatka czy rencistka... Wszystkie te kobiety łączy jedno – konieczność zaplanowania wydatków: porównania stanu własnych dochodów z koniecznymi do wykonania opłatami i dążenie do "oszczędzania".