X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
PVC
okno
Opracowanie: MS więcej niż OKNA.
Źródło: MS więcej niż OKNA.

Wiosenne porządki: jak czyścić okna PVC?

Mycie okien to jedno z najbardziej czasochłonnych zajęć w trakcie wiosennych porządków. Zimą zbiera się na nich mnóstwo zanieczyszczeń, które trzeba usunąć. Jak zrobić to skutecznie?
Pielęgnacja okien PVC jest znacznie łatwiejsza niż tych, wykonanych z drewna. Wystarczą odpowiednie detergenty, akcesoria oraz odrobina wiedzy, by nadać im błysk, który będzie utrzymywał się przez dłuższy czas.
Właściwy montaż okna
Opracowanie: oknotest.pl
Źródło: oknotest.pl

Właściwy montaż okien to podstawa

Każde okna posiadają instrukcję montażu, którą dołączają do swoich produktów producenci i sprzedawcy okien. Faktem jest jednak, że sami wykonawcy usługi mają swoje sposoby ich montażu. Rzeczywistość jednak jest taka, że znaczna większość montowanych w Polsce okien ma mniejsze lub większe wady montażowe. A to przyczynia się do zmian właściwości eksploatacyjnych okien. O tym, na co zwrócić uwagę podczas montażu opowiada Prezes firmy STOLMAR Sp. z o.o.- Marcin Wiśniewski.
Trend na okna
Opracowanie: Inplus PR
Źródło: Inplus PR

Trend na okna

Delikatne, opływowe formy, niebanalne kształty, a także nowe i do niedawna mało popularne kolory - to kierunek, w którym zmierza współczesny design okien.
Rozwój nowoczesnych technologii w stolarce okiennej, zapewnia projektantom i architektom coraz większą swobodę twórczą przy projektowaniu naszych domów.
Okna w nietypowych kształtach
Opracowanie: Stolmar Sp. z o.o.
Źródło: Stolmar Sp. z o.o.

Okna w nietypowych kształtach

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że okna są dostępne nie tylko w najbardziej popularnych kształtach prostokąta i kwadratu. Współczesna technologia pozwala osiągnąć niemal każdą formę i wymiar tych produktów. Wstawienie tak oryginalnego okna, z pewnością nada budynkowi unikalnego charakteru, a w jego wnętrzu spełni dodatkową funkcję dekoracyjną.
Nowe kolory profili PCV - OKNOPLAST

Wiosna w nowych kolorach okien

Odczuwasz potrzebę, żeby zmienić coś w swoim domu? Wymieniasz właśnie okna albo przygotowujesz się do remontu? Wybrałeś już kolory ścian i mebli, ale nadal ci czegoś brakuje? Odpowiedzią na twoje potrzeby mogą być nowe kolory okien w różnych odcieniach brązów.
Kolorowe profile okienne to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią odważne połączenia barw w swoim domu i stale szukają nowych rozwiązań. Coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach nie stosuje się już zasłon i firanek. Staramy się wpuścić jak najwięcej światła do pomieszczenia i zwracamy ogromną uwagę nie tylko na parametry techniczne okien z PVC, ale również na ich kształt, kolor i stylistykę.
wykres
Opracowanie: GUS
Źródło: GUS

Okna coraz droższe

Sukcesywny wzrost inflacji oraz cen surowców powoduje, że producenci stolarki okiennej zmuszeni są do poszukiwania nowych sposobów na optymalizację kosztów. Ostatecznie jednak część podwyżek zostanie przeniesiona na klientów, co wpłynie na kondycję całego rynku.
Profil TK 77 firmy Spectus w kolorze mahoń
Opracowanie: Spectus
Źródło: Spectus

Moda na duże przeszklenia i nietypowe kolory

Odpowiednio dobrane i efektowne okna podkreślają bryłę budynku oraz wygląd fasady. Zgodnie z aktualnymi trendami obowiązującymi w stolarce okiennej popularnością cieszą się duże przeszklenia oraz modele o zróżnicowanych kształtach i coraz bardziej wyszukanych wzorach oklein.
drzwi wewnętrzne
Opracowanie: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Drzwi podkreślające charakter łazienki

Idealna łazienka powinna łączyć w sobie funkcjonalność, komfort oraz nastrój sprzyjający odpoczynkowi. Urządzając ją należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na armaturę i ceramikę sanitarną, ale również na odpowiednią stolarkę drzwiową. Decor i Vitrio to kolekcje drzwi firmy Stolbud Włoszczowa, które podkreślą indywidualny charakter łazienki. Skrzydła z pierwszej serii doskonale sprawdzą się w klasycznym pomieszczeniu, natomiast drzwi Vitrio będą ciekawym akcentem minimalistycznego wnętrza.
Drzwi podnośno przesuwne Schüco Corona CT 70 HS
Opracowanie: Schüco
Źródło: Schüco

Dom nasycony światłem

Wielkoformatowe drzwi tarasowe łączą wnętrze budynku z jego otoczeniem. Odpowiednio dobrane, gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Drzwi podnośno-przesuwne Corona CT 70 HS zostały zaprojektowane, by maksymalnie ułatwić korzystanie z otwartej przestrzeni a przy tym chronić wnętrze domu przed niekorzystną aurą, hałasem i nieproszonymi gośćmi.
Stolarka okienna
Opracowanie: Doğuş Kozal
Źródło: http://www.flickr.com/photos/dogus37/2041093984/

Stolarka okienna

Rynek stolarki otworowej jest bogaty. Wybierając okna do naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę podstawowe parametry. Dobra izolacyjność cieplna i akustyczna, szczelność i funkcjonalność to cechy pierwszorzędne. Nie bez znaczenia jest więc wybór materiału z którego zostały one wykonane.
1 2 3 4