X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Opłaty

Mieszkanie dla singli

Rynek budowlany w mieszkaniach dla singli nie widzi nic dziwnego. Co więcej, ta grupa społeczna jest bardzo doceniana przez developerów. Single postrzegani są jako ludzie sukcesu, nastawieni na karierę, a co za tym idzie - na pieniądze. Czy jest to jednak regułą?
Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Ile kosztuje kredyt?

Według badań „Polityki“ co drugi pełnoletni obywatel Polski ma lub miał kredyt albo pożyczkę w banku. Ten fakt szczególnie dobrze widać w większych miastach. Kraków, Warszawa czy Wrocław, mieszcząc w sobie filie różnorodnych banków, kuszą potencjalnych klientów szybką gotówką od ręki, a centra handlowe oferują raty „0%“.
Pieniądze, Euro
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Gdzie po najlepszy kredyt hipoteczny?

Pożyczką hipoteczną można sfinansować wiele wydatków, np. drogi samochód, egzotyczną wycieczkę czy apartament za granicą. To bardzo popularny produkt, ze względu na atrakcyjne oprocentowanie, które w przypadku najtańszych ofert wynosi ok. 6%.
Ściana jak nowa
Opracowanie: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jaki podatek wybrać za wynajem mieszkania?

Podatek za wynajem może być w postaci zryczałtowanej albo na tak zwanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest prostszą postacią rozliczenia podatku dochodowego. W momencie, gdy się na niego zdecydujemy trzeba złożyć stosowne oświadczenie o wyborze tej formy stosownemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Stawka tego opodatkowania jest zależna od tego jak wysoki jest nasz przychód i nie możemy go zmniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Obliczamy go samodzielnie i wpłacamy, każdego miesiąca lub co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni przyszłego miesiąca.
Dywan biały
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Mieszkanie po studencku

Rynek wynajmu mieszkań w centralnych miastach akademickich, opiera się przed wszystkim o zapotrzebowanie generowane przez studentów. Entuzjastów posiadania prywatnego pokoju lub kawalerki jest coraz więcej.
Studenci
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Studia w obcym mieście

Studiowanie w dużym mieście nie jest łatwe, szczególnie gdy przyjeżdżamy z niewielkiego miasteczka czy wioski. Chociaż z upływem czasu aklimatyzujemy się w nowym miejscu to decyzję o miejscu zamieszkania przynajmniej za pierwszym razem podejmujemy "w ciemno". Powstaje zatem problem jak wybrać najlepsze miejsce, gdy wyszukując „wynajem mieszkań Warszawa” zostajemy przytłoczeni dziesiątkami a nawet setkami propozycji?
Koszt zakupu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych (100 kWh)
Opracowanie: Emmerson S.A
Źródło: Emmerson S.A

Rachunki za media są dużym obciążeniem dla polskich rodzin

Nominalne opłaty za media dla polskich gospodarstw domowych nie są wysokie na tle Unii Europejskiej. Zupełnie innych wniosków dostarcza porównanie analogicznych opłat z uwzględnieniem różnic w poziomie cen i wynagrodzeń pomiędzy poszczególnymi krajami. Prowadzi ono do wniosku, że rachunki za media są bardzo dużym obciążeniem dla polskich rodzin.
Portfel, pieniądze
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nie przepłacaj za pobranie gotówki z bankomatu

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić, z których bankomatów możemy korzystać bez uiszczania dodatkowej opłaty. Z informacji zebranych przez Expandera wynika bowiem, że za pobranie 500zł z maszyny innego banku, możemy zapłacić nawet 20zł. W części banków jednak, nawet z najtańszym kontem, będziemy mogli bezpłatnie pobrać pieniądze we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie
Bankomat
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Nie musisz przepłacać za korzystanie z bankomatu

Zamiast płacić za wypłatę z obcego bankomatu lepiej poprosić o nią w sklepie akceptującym płatności kartami. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki usłudze cashback, z której jak podkreśla Expander, korzystanie jest bezpłatne. Co więcej, usługa ta znacznie ułatwia wypłacanie pieniędzy. Łatwiej bowiem znaleźć sklep z terminalem płatniczym niż bankomat.