X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Umiejętności
praca
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Praca programisty – podstawowe informacje o zatrudnieniu w branży IT

Współcześnie nie można nie zgodzić się z tym, że obserwując postęp różnorakich dziedzin, dużą popularnością charakteryzuje się dział nowych technologii. Widać to chociażby po tym, jak szeroko zarówno w gospodarstwach domowych jak i spółkach dostępne są komputery. Z tego powodu istnieje spory popyt na wielorakich znawców posiadających wiedzę gwarantującą maksymalne wykorzystanie potencjału tych urządzeń.
dziecko
Opracowanie: Centrum Komunikacji Gordona,
Źródło: Centrum Komunikacji Gordona,

Dyslektyk to leń i nieuk?

Około 13 procent Polaków cierpi na dysleksję - wynika z badań, na które powołuje się dr Urszula Sajewicz-Radtke, psycholog z SWPS. - Dziecko jest sprawne intelektualnie, nie jest zaniedbane, a mimo to przy najszczerszych chęciach, nie jest w stanie nauczyć się sprawnie czytać i pisać - tłumaczy objawy w rozmowie z portalem iWoman.pl naukowiec.

Istnieniu tego zaburzenia rozwojowego, opisanego przez Światową Federację Neurologów, sprzeciwia się profesor Bronisław Rocławski, który zagadnieniem zajmuje się już prawie 60 lat. -To sztuczny twór, który uprawomocnia lenistwo tak dzieciaków, jak nauczycieli - tłumaczy portalowi iWoman.pl i podaje przykłady swoich sukcesów. Dziesiątki, setki uczniów, z którymi pracował, po kilku miesiącach umiały bezbłędnie pisać i czytać. Tak jak maturzysta, który chciał iść na polonistykę, ale nie umiał ani poprawnie pisać, ani szybko czytać. Rocławski przekonał go, że jest uleczalny i wspólnie zasiedli do pracy. Po kilku latach odebrał telefon - studia ukończone.
zabawa
Opracowanie: Intro Media
Źródło: Intro Media

Najlepsze prezenty pod choinkę

Za pasem Wigilia, zatem trzeba zastanowić się, co w tym roku ukochanym naszym pociechom przyniesie dobrotliwy brodacz. Upominek musi być wyjątkowy i trafiony. W tym wpisie przybliżamy 3 świetne propozycje choinkowe, które bez wątpienia przypadną do gustu każdemu maluchowi. Każdy z tych produktów mocno rozwija umiejętności dzieciaka oraz daje dużo godzin radości.