X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Uszczelki
ogród zimowy
Opracowanie: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska

Konserwacja ogrodu zimowego

Kiedy bociany szykują się do odlotu, a w naszym ogrodzie zimowym robi się coraz chłodniej, wiemy, że nastała jesień. Warto więc pomyśleć, w jaki sposób przygotować do zimy oranżerię, by w przyszłym roku wyglądała równie pięknie...
Okna OKNOPLAST Kraków
Opracowanie: OKNOPLAST Kraków
Źródło: OKNOPLAST Kraków

Okienne porządki

Wiosną zwykle sprzątamy domy, robimy generalne porządki na strychach i w szafach. O tej porze roku przystępujemy też do prac ogródkowych. Chcemy, aby nasze domostwa wyglądały jak najlepiej na nadejście wiosny. Podczas sprzątania nie możemy zapomnieć o myciu okien. To dobra okazja, aby ocenić ich stan po zimie i wymienić zniszczone elementy.
okna energooszczędne
Opracowanie: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Przez własności eksploatacyjne i bezpieczeństwo użytkowania do energooszczędności stolarki okiennej

Energooszczędność w wymiarze globalnym oraz w wymiarze każdego gospodarstwa domowego oznacza szukanie sposobów na zmniejszenie zużycia nośników energii. Jedną z dróg do osiągnięcia tego celu jest stosowanie odpowiednich okien.
Okno energooszczędne w ogólnym pojęciu jest oknem o dobrej izolacyjności termicznej. Ta cecha fizyczna stolarki okiennej, oznaczana współczynnikiem Uw, podawana w informacjach marketingowych jako wyróżniająca prezentowany produkt spośród wyrobów konkurencji.
Okna marki Roto
Opracowanie: Roto Frank
Źródło: www.roto.pl

Jak zapobiec stratom ciepła w domu?

Zima skłania po raz kolejny do refleksji nad zabezpieczeniem domu przed utratą ciepła, a tym samym nad zmniejszeniem opłat za ogrzewanie. Kluczem do utrzymania właściwej temperatury w domu i optymalizacji zużycia energii może być zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych marki Roto.
Uszczelnianie okien
Opracowanie: DocHotshot
Źródło: http://www.flickr.com/photos/dochotshot/846915186/

Uszczelnianie okien

Hermetyczność okien to bardzo istotna kwestia. Przede wszystkim w okresie jesienno – zimowym wpływa na temperaturę panująca w naszym domu a co za tym idzie także na rachunek za jego ogrzewanie. Prawidłowo wykonane uszczelnienie stanowi osłonę dla naszego domu nie tylko przed zimnym powietrzem, ale także trwałą barierę dla wody deszczowej. Jego zadaniem jest też odpowiednia izolacja akustyczna.
Okna jak nowe przez długie lata
Opracowanie: PolskieOkna.pl
Źródło: PolskieOkna.pl

Okna jak nowe przez długie lata

Rynek okien PCV prezentuje co roku bogatą ofertę, dostosowaną do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Producenci chwalą doskonałe parametry techniczne i użytkowe swoich produktów. Jednak nawet najwyższej jakości okno wymaga właściwego użytkowania. Jak dbać o okna, aby po wielu latach eksploatacji wciąż wyglądały jak nowe? Cennych wskazówek udziela Karol Mosakowski, manager sieci sprzedaży Polskie Okna.
Okna marki Polskie Okna
Opracowanie: PolskieOkna.pl
Źródło: PolskieOkna.pl

Poradnik kupującego - montaż i konserwacja

Kiedy jeszcze za oknem zima warto pomyśleć o inwestycjach w naszym domu. Jedną z nich jest wymiana okien. Warto już teraz dowiedzieć się więcej na temat ich montażu oraz konserwacji.