X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Stelton
tace z melaminy
Opracowanie: MENU
Źródło: MENU

Delikatni mocarze

Współczesny design doskonale łączy przeciwieństwa. Im bardziej coś wygląda filigranowo, tym mocniej może zaskoczyć swoją potęgą i stabilnością. Dzięki zachowaniu idealnej harmonii między funkcjonalnością przedmiotu, a ponadczasowym designem i estetyką wykonania, powstają formy, które czarują swoją szeroką gamą możliwości. Tak rzecz ma się z tacą...
dzbanki na herbatę
Opracowanie: Stelton

Równowaga herbacianego wszechświata

Przywołajmy chińską mądrość – prawdziwą duchową równowagę zyskuje się podczas picia herbaty. Ten dobrze zaparzony napar dodaje ciału witalności, a duszy pozwala na moment osiągnąć wyciszenie i harmonię.
By stworzyć prawdziwie zrównoważony mikrowszechświat swojego codziennego wędrowania, trzeba celebrować podawanie herbaty i delektować się jej aromatem. Sycić się nią można jednak nie tylko za sprawą zmysłu smaku, ale i wzroku, a to dzięki geniuszowi współczesnych designerów, którzy odziewają herbatę w niepospolicie zmyślne kształty.
konewki
Opracowanie: Stelton

Konewkowe wściubianie nosa

Specjaliści, zapaleni ogrodnicy i hodowcy kwiatów twierdzą, że z tymi wyjątkowymi roślinami trzeba rozmawiać, by piękniały z dnia na dzień. Pytanie tylko, skąd wiedzieć, o czym chcą rozmawiać kwiaty? Duńska firma Stelton wychodzi naprzeciw temu skomplikowanemu wyzwaniu. Stworzyła kwiatowego "psychoanalityka", który bez skrupułów i zażenowania wściubia swój długi, wytwory nos, w imieniu ogrodnika, w zielone sprawy roślin.
karafki Stelton
Opracowanie: Stelton

Woda XXI wieku

Woda to żywioł bardzo wdzięczny, bo pozwalający plastycznie się formować w karafkach o najróżniejszych kształtach. Można zauważyć, że współcześni designerzy lubią organiczne kształty karafek, cenią obłości, krągłości, formy smukłe i przejrzyste. Ale zdarza się w tej konwencji wyłom, który odkrywa zupełnie inną postać wody. Chłód Arktyki i pustka kosmicznej przestrzeni zamknięte w karafce XXI wieku pokażą wodę tak czarująco krystaliczną, jakby pochodziła z praźródła.
termosy
Opracowanie: Stelton

Jak termos Magnussena modom stawiał czoła

Nie tylko człowiek wędruje przez czas i przestrzeń. Przemieszczają się też z upodobaniem przedmioty. Fenomenalne jest to, że, nie zmieniając swojej formy, stają się przy okazji ikoną panującej akurat kultury.
dekoracje
Opracowanie: Stelton, MENU, Rosendahl i Skage
Źródło: http://www.smakprostoty.pl

Ławica duńskich prezentów

Ławica, jako niestałe, przyrodnicze zjawisko, pojawiające się raz na jakiś czas, w zależności od gatunku prezentów, budzi niezmienne zainteresowanie...
krajalnice
Opracowanie: Stelton
Źródło: Stelton

Bo zawsze chodzi o...ser

Świat mówi: „Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze”. My dołożymy tu swoje trzy grosze, że nie całkiem to prawda, bo jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o… ser.
cukiernice
Opracowanie: Stelton

Słodycz stalowego wykwintu

Cukiernica jest jądrem stołowej galaktyki aromatu i smaku. Wokół niej, jak planety po orbitach krążą filiżanki do kawy i herbaty, dzbanki, dzbanuszek na mleko. Czyli wszystko to, co wypełnia kosmiczny wszechświat czasu relaksu.
Wytworna cukiernica projektu Arne Jacobsena – jednego z największych guru duńskiej sztuki użytkowej – to prawdziwe przeżycie dla znawców wspaniałych przyjęć i spotkań w gronie przyjaciół.
misy
Opracowanie: Stelton

Minimum kształtu, maksimum sałaty

Niepodzielny władca sałaty samą swą obecnością i wykwintem majestatu uwzniośla swojego liściastego sługę. Każda sałata napuszy się z dumy, obnosząc przed całym światem nadęte, zielone ego, gdy trafi do miski najsłynniejszego duńskiego projektanta – Arne Jacobsena.
nóż do masła
Opracowanie: Stelton

Studium maślanej przyjemności

Studia prowadzone nad designem wiodą do jednego wniosku – otoczyć pięknem można dosłownie wszystko – od najmniejszej do największej rzeczy tego świata. Jeśli dany, całkiem pospolity przedmiot ma szczęście trafić na odpowiednio kreatywnego designera, wymagającego od kształtu elastyczności i aktorskiego talentu przeobrażania, z brzydkiego kaczątka rodzi się łabędź. To dotyczy wszystkich przedmiotów, które znane są człowiekowi od wieków – od grzebienia na nożu do masła kończąc.
1 2 3 4 5