X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Stelton
imbryk
Opracowanie: MENU
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/339/black_contour__porcelanowy_dzbanek_do_herbaty_2_litry

Tajemnica aksamitnej kokardki

Dylemat „prezentu” wraca z przewrotną mocą rok w rok. Jeśli już udało nam się rozwiązać problem urodzinowego, imieninowego, wielkanocnego itp. podarunku, nadciąga z nieubłaganą stanowczością kolejny termin – prezenty pod choinkę. Gdy i ten uda się rozwikłać, wraca kwestia urodzin – i tak w kółko...
misy
Opracowanie: Silit
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/2434/stelton__futurystyczna_miska_173_x_95_x_56_cm

Stalowa wyprawa na kraniec Świata Smaku

Współcześni kartografowie z zabijającym wyobraźnię upodobaniem twierdzą, że nie ma już białych plam na mapach. Jakże się mylą! Istnieje rzeczywistość, która zasadniczo nie ma końca, ani też, co zjawiskowe, początku.
serwetnik
Opracowanie: Stelton
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/2440/stelton__minimalistyczny_serwetnik_19_x_19_cm

Najprawdziwsze spartańskie zgromadzenie

Współczesność kocha minimalizm, ascezę i prostotę. Jednak, prawdę mówiąc, nawet tak wymowne sformułowania nie są w stanie oddać istoty tego, co najprostsze z prostych. Kiedy analizuje się przedmiot nadzwyczaj ascetyczny, nasuwa się na myśl jednoznaczne skojarzenie – „spartański”. Tak właśnie chcemy określić zjawiskowy serwetnik ze stali szlachetnej stworzony w roku 1997 przez Petera Holmblada, kreatywnego designera współpracującego z duńską marką Stelton.
taca
Opracowanie: Stelton
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/

Majestatyczne, stalowe uniesienie

Dziś chcemy zaproponować Państwu chwilę potrójnego uniesienia. Uniesienie po raz pierwszy – z racji geniuszu projektanta, bożyszcza współczesnego designu, Arne Jacobsena, który już w roku 1967 stworzył serię zastawy stołowej do kawy i herbaty - AJ Cylinda Line.
lampa naftowa
Opracowanie: Stelton
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/2387/stelton__luksusowa_lampa_ogrodowa_43_cm

Lampa tysiąca i jednej nocy

To, co rozświetla ludzkie życie, można podzielić na dwie kategorie. Światło dla żyjących pospolicie, nie dostrzegających potęgi kreatywności i tych, którzy istnieją dla doznań, pasji i tych pojedynczych chwil, które uwznioślają człowieczeństwo. Z myślą o tych drugich właśnie luksusowa duńska marka Stelton powołała do istnienia, za sprawą mistrza światła – Erika Magnussena – lampę z tysiąca i jednej nocy.

Kiedy patrzy się na to stalowo-szklane arcydzieło sztuki użytkowej, słychać niemal skrzypienie okrętowych desek...
wazony
Opracowanie: Stelton

W objęciach wazonika

Gest obejmowania i przytulania kogoś mieści w sobie kosmiczną syntezę radości życia, szczęścia, budowania poczucia wyjątkowości i bycia najważniejszym w całym Universum. Archetypową wymowę przytulenia i obejmowania rozumieją, jak nikt inny, kobiety - subtelne, pełne sensualności i wrażliwości na gesty. Dla nich ten dowód bliskości i przywiązania znaczy wiele więcej, niż słowa.
dzbanki do kawy Stelton
Opracowanie: Stelton

Kawa prostoty i geniuszu pełna

Każdy przejaw ludzkiego działania, każdy moment dnia winien być okraszony czymś niepowtarzalnym lub pięknym. Na pozór trudne do osiągnięcia wyzwanie, staje się proste, gdy założyć, że na stole pojawi się dzbanek z kusząco pachnącą kawą.
Dzbanek inny od reszty, bo będący żywą legendą designu, stający się prawdziwymi "cesarskimi szatami" dla samej kawy. Stworzony przez jednego z największych guru światowej sztuki użytkowej, Arne Jacobsena, firmowany przez duńską markę Stelton dzbanek do kawy, jest niemal królewski w swoim dostojeństwie.
świeczniki
Opracowanie: Stelton

Lilia szkłem i stalą osnuta - wiosenny świecznik

Człowiek jest "podglądaczem" wszechczasów. Podgląda z badawczym zacięciem kształty i wdzięki natury. I to podglądanie wzmaga fascynację geniuszem przyrody i jej nieposkromioną pomysłowością kształtów oraz feerią barw. W efekcie tego zachwytu dochodzi do swoistego paradoksu – człowiek unieśmiertelnia w swoich dziełach wieczną już z natury Naturę.
Drzewka na biżuterię duńskiej marki MENU
Opracowanie: MENU
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Designerski prezent na Dzień Matki

Prezent dla Najważniejszej Kobiety na Świecie – mamuśki, mamuni, mateńki, mutterka, czy jak kto swoją ukochaną Rodzicielkę pieszczotliwie nazywa – kojarzy się z ciepłem i miłością. Jest znakiem wdzięczności za poświęcenie, oddanie, bezgraniczną wiarę w nasze możliwości.
Zestaw noży Sense, marki Del Ben
Opracowanie: Del Ben
Źródło: www.SmakProstoty.pl

O nożach po babsku – czyli żona nożem przerażona

Co w nożach takiego, że przerażają płeć piękną? Czy wynika to z zakorzenionych gdzieś jeszcze z pra-pra-czasów obaw przed ostrzem, które wedle tradycji jest męską domeną? Dociekać nie ma sensu.
1 2 3 4 5