X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Jedzenia
Organizowanie przyjęć
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Organizowanie przyjęć i przyjmowanie gości – mini poradnik

Jaka jest optymalna liczba gości organizowanego w domu przyjęcia? Jak ułożyć menu, aby nikt nie wyszedł od Ciebie głodny? Ile wina należy wlać do kieliszka i jaki kształt powinno mieć to naczynie? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania – ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!
Indyk z bakaliami
Opracowanie: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Amerykański indyk z bakaliami

Święto Dziękczynienia w USA kojarzone jest z bogato zastawionym stołem i pieczonym indykiem, który jest główną atrakcją wieczoru. Jednak i u nas coraz popularniejsze stają się dania rodem z Zachodu. Według Foodpanda.pl, serwisu umożliwiającego zamawianie jedzenia online, w ostatnim miesiącu największą popularnością cieszyła się kuchnia amerykańska.
Nie jesz śniadania? Nie dziw się, że tyjesz!
Opracowanie: Tok Tok
Źródło: Tok Tok

Nie jesz śniadania? Nie dziw się, że tyjesz!

Jedz śniadanie jak król, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi. To popularne powiedzenie, jak niemal wszystkie wiekowe sentencje, zawiera w sobie bardzo ważną naukę i w XXI wieku jest aktualne nawet bardziej niż przed laty.
Krem z dyni
Opracowanie: mbba.pl
Źródło: mbba.pl

Jogurt w diecie wegetarian

W Polsce z roku na rok rośnie liczba wegetarian. Osoby niespożywające produktów pochodzenia zwierzęcego narażone są na niedobory witamin i minerałów. Wiele składników odżywczych zawartych w mięsie występuje również w jogurcie. Związek Polskich Przetwórców Mleka realizuje kampanię „Jogurt na dobry dzień”, akcentując dobroczynny wpływ jogurtu na organizm człowieka.
Szklanka soku do śniadania
Opracowanie: Tymbark
Źródło: Tymbark

Rodzinne menu śniadaniowe

Każdy, kto ma dzieci wie, że to właśnie one mają największy wpływ na to, co i kiedy jemy. Ich rozkład zajęć, czy przedobiadowa drzemka determinują i godziny naszych posiłków, ale też menu, jakie pojawia się na stole. Wpływ ten, jak udowodniło badanie Dwa śniadania Polaków przeprowadzone przez Insytut ARC Rynek i Opinia dla marki TYMBARK jest zdecydowanie pozytywny. Dzięki dzieciom jemy regularniej i – co najważniejsze – zdrowiej.
Sałatka z szynką dębową
Opracowanie: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol

Bądź fit na wiosnę

Po zimowym zastoju musisz wziąć się za siebie i poprawić swoją kondycję. Aby zadbać o zdrowie, nie powinieneś się jednak głodzić i rezygnować z ulubionych potraw i produktów spożywczych. Zamiast tłustych wyrobów, wybieraj te lekkostrawne i wartościowe zarazem, zadbaj o kulturę jedzenia. Radzimy jak bez wysiłku i efektu jojo wrócić do formy, na zawsze!
Po świętach przygotuj pyszną tartę
Opracowanie: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Tarta z żółtym serem - uniwersalna potrawa, na każdą okazję

Twoja lodówka jest jeszcze pełna jedzenia po świętach? Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z pozostałościami z wielkanocnego stołu, mamy dla ciebie sprytne rozwiązanie. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj dobrego jedzenia. I tak co roku w Polsce marnuje się kilka milionów ton żywności, a zjawisko wciąż przybiera na sile. Zostań kreatywnym kucharzem, wymyślaj, eksperymentuj, inicjuj nowe dania – jednym słowem zagospodaruj produkty ze swojej lodówki. Przygotuj tartę z żółtym serem – danie, dzięki któremu połączysz różne składniki, a jednocześnie uzyskasz niepowtarzalny smak.