X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
GARDENA
System zraszający GARDENA
Opracowanie: GARDENA
Źródło: GARDENA

Oszczędzaj wodę w ogrodzie

Woda jest cennym zasobem i powinniśmy gospodarować nią w odpowiedzialny sposób. Ale nie można zrezygnować z podlewania pięknego trawnika. GARDENA oferuje rozwiązania pozwalające na spełnienie obydwu tych warunków.
pompa ogrodowa
Opracowanie: GARDENA

Obieg wody w ogrodzie

Pompa ogrodowa jest sercem obiegu wody w ogrodzie. Wybór odpowiedniej pompy powinien zależeć przede wszystkim od wymagań jakim musi ona sprostać - w zależności od wielkości ogrodu, ilości zraszaczy czy koniecznej wysokości ciśnienia. Można wybrać lekki, wytrzymały model podstawowy lub bardzo cichą, komfortową pompę ogrodową, wykonaną ze stali szlachetnej…
zraszacz
Opracowanie: GARDENA

Nawadnianie niesymetrycznego ogrodu

Posiadacie Państwo ogród, który jest niesymetryczny? Nie wiecie Państwo w jaki sposób nawodnić nieregularne powierzchnie swojego trawnika? Od teraz nie ma to znaczenia, jaki kształt ma Państwa ogród. Przy pomocy innowacyjnego zraszacza GARDENA AquaContour automatic nawadnianie nieregularnych powierzchni ogrodu nie jest już czasochłonne…
sekator
Opracowanie: GARDENA

Przycinanie gałęzi drzew i krzewów

W upalne, letnie dni większość swojego wolnego czasu spędzamy w ogrodzie, z dala od miejskiego zgiełku.

Trzeba zatem zadbać o nasze drzewa i krzewy, aby bujnie rosły i stworzyły nam kawałek cienia, idealny do chwili relaksu i wypoczynku.
Łopata do śniegu marki Gardena
Opracowanie: Gardena
Źródło: Gardena

Zgarniaj śnieg z łatwością

Każdego roku nasz standardowy krajobraz zmienia się pod wpływem czaru zimy. Zaprasza nas do bitew na śnieżki, kuligów i pieszej turystyki zimowej. Ale nie wszędzie białe piękno jest mile widziane. Przede wszystkim na chodnikach, schodach, przejściach dla pieszych i ulicach. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z poślizgnięciami pieszych, mieszkańcy muszą regularnie odgarniać śnieg.
odkurzacz do oczka wodnego
Opracowanie: Gardena

Oczko wodne na wiosnę - prace porządkowe

W naszym ogrodzie wodnym panuje jeszcze cisza i spokój. Jednak już niedługo czeka nas eksplozja zieleni. Aby wodna oaza była atrakcyjną ozdobą naszego ogrodu, powinniśmy ją należycie przygotować do nadchodzącego sezonu. Większość prac porządkowych i pielęgnacyjnych dobrze jest przeprowadzić jeszcze przed okresem wegetacji. Kiedy brzeg oczka wodnego lub stawu pokryje bujna zieleń, wykonanie jakichkolwiek pracy będzie bardzo trudne. Nie zapominajmy również o rybach, które są ważnym elementem stawu.
Podkaszarki marki Gardena
Opracowanie: Gardena
Źródło: Gardena

Trawnik idealnie skoszony

Wokół pachnie świeżo skoszoną, zieloną trawą. Już można zacząć szykować się do wylegiwania się na słoneczku. Jednak warto wcześniej poświęcić kilka minut na dopieszczenie swojego ogrodu i sprawienie, aby wyglądał jeszcze piękniej.
Regulowany kroplownik rzędowy z kompensacją ciśnienia firmy GARDENA
Opracowanie: Gardena
Źródło: Gardena

Odpowiednie nawodnienie zimowych ogrodów

Kiedy wiatr pokrywa śniegiem trawę, rok w ogrodzie zbliża się ku końcowi. Nad ranem widzimy jak pierwsze mrozy malują piękne kwiaty na naszych oknach. Nie ma powodu aby miłośnicy przyrody nie mogli cieszyć się pięknem zieleni w zimie. Ci, którzy chcą w chłodniejszą porę roku odpocząć w otoczeniu tętniącej życiem roślinności, mogą przenieść się do zielonej oazy jaką jest zimowy ogród. Gdzie indziej można uciec od wiatru i nie pogody, aby w przytulnej atmosferze miło spędzić czas? Relaks w ogrodzie zimowym jest doskonały!
tester wody
Opracowanie: GARDENA

Czysta woda w oczku wodnym

Oczko wodne jest wyjątkową ozdobą ogrodu, która przekształca go w mały, prywatny raj. Nie ma znaczenia czy ogród jest duży czy mały - zawsze znajdzie się w nim miejsce na oczko wodne. Niestety czasami mogą wystąpić pewne problemy, związane z jego pielęgnacją… Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek?
Sterownik nawadniania 4030 GARDENA Classic
Opracowanie: GARDENA
Źródło: GARDENA

50 lat szczęśliwego ogrodnictwa!

Jest rok 1961. Berlin. Rozpoczyna sie budowa Muru Berlińskiego. John F. Kennedy zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Yuri Gagarin jako pierwszy odkrywa kosmos. Dwóch młodych businessmanów, Werner Kress i Eberhard Kastner, zakłada firmę, której celem jest sprzedaż francuskich urządzeń ogrodowych. Ta mała firma z siedzibą w Ulm / Niemcy w przeciągu kilku dekad staje się wiodącym producentem wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych w Europie.
1 2 3