X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Taras
salon
Opracowanie: Sokółka Okna i Drzwi S.A.
Źródło: Sokółka Okna i Drzwi S.A.

Duże, przeszklone drzwi na taras

Taras czy balkon to, zwłaszcza w słoneczne dni, duży atut domu i mieszkania. Warto wykorzystać jego zalety także wewnątrz pomieszczenia. Duże przeszklone drzwi na taras dadzą nie tylko znaczą ilość światła słonecznego, ale także stworzą wrażenie otwartej przestrzeni, wizualnie powiększając wnętrze.
Via Castello marki Libet
Opracowanie: Libet
Źródło: Libet

Ulubiona pora dnia

Rano jak zwykle budzik dzwoni stanowczo za wcześnie, potem szybkie śniadanie i codzienna dawka pośpiechu, by wszędzie zdążyć na czas, a potem jeszcze wpaść do biura tak szybko, aby szef nie zauważył, że znów jesteśmy ostatni za biurkiem. Mnóstwo pracy, trochę nerwów i po paru godzinach i kilku korkach na drodze, wreszcie możemy wrócić do domu. Zaczyna się ulubiona pora dnia.
Ogród jesienią
Opracowanie: wickenden
Źródło: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/

Jak przyspieszyć sprzątanie ogrodu?

Jesienią nasze ogrody, trawniki i rabaty pod drzewami zapełniają się opadającymi liśćmi. W większych ogrodach uprzątnięcie liści za pomocą grabi i miotły może być bardzo pracochłonne. No i co potem począć z taką stertą zgrabionych liści? Na szczęście jest ....
balkony
Opracowanie: Schöck
Źródło: Schöck

Najbardziej użyteczne profile

Na polskim rynku są do wyboru przeróżnego typu profile balkonowe. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakiego rodzaju posadzki jest stworzony balkon. I tak na przykład mamy profil okapowy dla balkonów z posadzką żywiczną drenażową. Przeznaczony jest on do wykończenia brzegów balkonów. Wykonany jest z aluminium pokrytego powłoką poliestrową. Skutecznie odprowadza wodę z posadzki i jest odporny na korozję oraz czynniki atmosferyczne.
Zakładanie ogrodu
Opracowanie: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com/photos/wwworks/3472644976/

Nowy ogród krok po kroku

Stworzenie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli odpoczywać, robić przyjęcia czy czy po prostu spędzać czas na świeżym powietrzu jest niemal tak istotne jak budowa domu. Aby nasz ogród wyglądał ładnie, nie sprawiał zbyt wielu kłopotów a przede wszystkim był funkcjonalny, warto wcześniej zaplanować wszystkie istotne prace.
Zimowy ogród
Opracowanie: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com/photos/matt_gibson/456254888/

Ogrody pod szkłem

Cieplarnia, palmiarnia, szklarnia, oranżeria, pomarańczarnia, ogród zimowy - są to pomieszczenia skonstruowane przede wszystkim ze szkła, stworzone do uprawy roślin.
Pierwsze oranżerie powstawały od XVII do XIX wieku przy pałacach, rezydencjach i parkach. Były to ogrzewane budowle, do których na czas zimy wstawiano rośliny w donicach, takie jak drzewa pomarańczowe, cytrynowe i granaty.
kamień
Opracowanie: Stone Connection Polska
Źródło: Stone Connection Polska Sp. z o.o.

Kamień – idealny materiał do ogrodu

W dzień przynosi przyjemne wytchnienie oddając chłód nocy. Wieczorem rozgrzaną powierzchnią przypomina o minionym słonecznym dniu. Kamień – idealny materiał do ogrodu bez względu na to czy planujemy klasyczną czy nowoczesną przestrzeń wokół domu. Kolekcja Garden Stone Connection to odpowiednio wyselekcjonowane granity, marmury, łupki i trawertyny, idealne do zastosowania w ogrodach.
Kostka brukowa
Opracowanie: Perdita
Źródło: http://www.flickr.com/photos/perdita/93369215/

Kostka brukowa czy granitowa?

Nawierzchnie wokół naszego domu powinny być starannie zaprojektowane. Wybierając odpowiedni materiał na nawierzchnie w naszym otoczeniu, warto dopasować kolorystykę i fakturę kostki do architektury budynku, barwy elewacji, charakteru ogrodu oraz do ogrodzenia.
Kostka brukowa jest powszechnie stosowanym materiałem na nawierzchnie w ogrodzie. Jest bardzo trwała, dość łatwa do ułożenia oraz niedroga. Jej bardzo duża gama wzorów umożliwia dopasowanie odpowiedniej zarówno do wyglądu domu jak i charakteru ogrodu.
mozaika
Opracowanie: reebs'
Źródło: http://www.flickr.com/

Modna mozaika

Mozaika to dekoracja artystyczna w formie obrazu bądź ornamentu, wykonana z niewielkich różnokolorowych elementów. Mogą to być dopasowanie kształtem kamienie, fragmenty szkła lub ceramiki. Elementy są przytwierdzone do podłoża przy pomocy zaprawy klejowej...
1 2 3 4 5 6