X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Zwierzak
Pies
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Przydatne akcesoria zoologiczne

Gdyby do sklepu zoologicznego wysłać osobę, która nie ma zielonego pojęcia o psach, a jedynym przedmiotem kojarzącym się jej z psem pozostaje smycz – powstałby niemały problem. Mało kto bowiem interesuje się zoologicznymi akcesoriami, jeśli sam nie korzysta z nich na co dzień lub nie ma z nimi do czynienia w pracy lub w domu.
Świnka morska
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Klatki dla świnki morskiej

Przywożąc świnkę morską do domu powinniśmy mieć już przygotowane dla niej lokum. Najlepsza będzie klatka z grubych i niemalowanych prętów (świnki często je obgryzają) oraz dosyć głębokiej kuwety. Na dnie wysypujemy trociny bądź siano. Warstwa musi być koniecznie dosyć gruba, gdyż świnka nie może przebywać na twardym podłożu.
torebki na psie odchody

Sprzątaj po swoim psie jak po sobie

Nieczystości pozostawiane przez psy to temat, który wiosną i latem jest szczególnie nagłaśniany. Władze miast obwiniają właścicieli czworonogów, oni zaś winę za brudne chodniki i trawniki zrzucają na służby miejskie. Koło się zamyka, a rozwiązania nie ma. Zacznijmy więc od siebie. Zabierajmy na spacer z psem woreczki WC BAGS marki Paclan i sprzątajmy po swoim pupilu.
fretka
Opracowanie: seanmcgrath

Fretka – hodowla domowa

Przed podjęciem decyzji o hodowli fretki należy się poważnie zastanowić. Pomimo przemiłego, niepozornego wyglądu zwierzak ma temperament i wymaga specjalnej opieki. Fretka należy do drapieżników z rodziny łasicowatych. Jest udomowioną formą tchórza zwyczajnego i stepowego. Niedawno została dołączona do listy zwierząt domowych podróżujących z własnym paszportem w krajach UE.
zawieszka na obrożę

Elektroniczna zawieszka na obrożę

Posiadacze psów coraz częściej inwestują w elektroniczne chipy, pomocne w przypadku, gdy zwierzak zaginie. Innym wyjściem może być kupno Dog-e-Tag, elektronicznej zawieszki na obrożę, nie większej od standardowej - o średnicy 36mm i wadze zaledwie 21g.
kot
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Jak wybrać żwirek dla kota ?

Wielu właścicieli kotów zadaje sobie pytanie, jaki żwirek wybrać dla swojego pupila. Czy lepszy będzie ten zagraniczny reklamowany w mediach, czy może raczej ekologiczny polskiej produkcji. Odpowiedź jest prosta-najlepszy jest ten, który odpowiada naszemu pupilowi.
kot
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Transporter dla psa i kota - jak przewozić zwierzęta?

W ostatnich latach bardzo często miały miejsce widowiskowe, choć nie zawsze zgodne z prawem, akcje ekologów oraz obrońców praw zwierząt, których celem było przede wszystkim zwiększenie jakości i komfortu życia czworonożnych przyjaciół człowieka. Jednym z założeń takich akcji pozostaje wciąż wygoda i bezpieczeństwo zwierząt w czasie podróży samolotem lub samochodem, w czasie których są narażone na stres oraz bezpośrednie uszkodzenie ciała.
kot
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Jak karmić swojego pupila?

Piękna, słodkowodna dumna ryba w dużym zbiorniku wodnym.Niemałym problemem związanym z trzymaniem w domu zwierzęcia jest kwestia jego karmienia. Każdy chciałby, aby jego pupil rósł, był silny i zdrowy, jednak nierzadko te marzenia są skutecznie niszczone przez różne choroby, jakich nabawia się pies, kot czy nawet zwykła rybka. Często okazuje się dodatkowo, że przyczyną tych chorób jest złe odżywianie się zwierzaka, przejedzenie, niedokarmianie albo używanie niewłaściwej karmy.
pies
Opracowanie: Grumpy Chris

Czworonożni podróżnicy

Wielu z nas decyduje się obecnie na wakacje w towarzystwie swojego zwierzaka. Umożliwiają to oferty firm turystycznych. Jak zatem przygotować naszego pupila do wakacyjnych wojaży?
Pies
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Problemy zdrowotne zwierząt

Zwierzęta, tak jak ludzie, czasami chorują. Nie zawsze dolegliwości są widoczne gołym okiem, ale jeśli już zauważymy coś niepokojącego, powinniśmy zareagować jak najszybciej. Często pomocy możemy udzielić sami, czasami nie pomoże nawet weterynarz.
1 2