X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Lilie
bukiety
Opracowanie: BIURO KWIATOWE HOLANDIA

Na ludowo - aranżacje kwiatowe modne jesienią 2008

Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje aranżacje kwiatowe modne jesienią 2008.
Tej jesieni styliści, designerzy i floryści chętnie sięgają po motywy ludowe oraz wykorzystują elementy kojarzące się z sielskim życiem na wsi, silnie związanym
z naturalnym rytmem przyrody.
lilie
Opracowanie: Biuro Kwiatowe Holandia

Kompozycje z lilii

Niniejszy artykuł prezentuje cztery ciekawe propozycje kompozycji z lilii. Bukiety będą doskonałą ozdobą zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych.

Nie musisz być wytrawnym florystą aby samodzielnie wykonać wspaniałe aranżacje. Biuro Kwiatowe Holandia pomoże Ci wyczarować niepowtarzalne kwiatowe dzieła sztuki.
Rybki w oczku ogrodowym
Opracowanie: Mo Kaiwen
Źródło: http://www.flickr.com/

Jak zaaranżować ogród?

Za oknem paskudna pogoda, jednak to nie powód, by nie rozmyślać o przyszłych dniach. Ogród to skrawek ziemi, o który musi się dbać przez cały rok. W jesienne miesiące jednak mało można pielęgnować, mądrze oddać ten czas na wymyślenie wyjątkowej aranżacji na słoneczne miesiące.
ikebana
Opracowanie: javier.blazquez

IKEBANA, czyli florystyka po japońsku

Kwiaty zarówno cięte jak i doniczkowe od zawsze stanowiły najpiękniejszą dekoracje. Pozostało tak do dziś. Ożywiają i nadają charakter każdemu wnętrzu.
ikebana slider
Opracowanie: javier.blazquez
Źródło: http://www.flickr.com/photos/21093721@N06/2412131832/

IKEBANA czyli FLORYSTYKA PO JAPOŃSKU

Kwiaty zarówno cięte jak i doniczkowe od zawsze stanowiły najpiękniejszą dekoracje. Pozostało tak do dziś. Ożywiają i nadają charakter każdemu wnętrzu. Nas Europejczyków otaczają przeważnie kwiaty doniczkowe, jeśli jednak tworzymy wiązanki, to kładziemy nacisk na to, aby bukiety były jak najbardziej okazałe, kolorowe i duże. Zupełnie inaczej przedstawia się to w Azji. Japońscy floryści zrobili z tego sztukę - sztukę hodowli drzewek bonsai i sztukę układania kwiatów.
Hiacynty
Opracowanie: BIURO KWIATOWE HOLANDIA
Źródło: BIURO KWIATOWE HOLANDIA

Hiacynt w nucie serca

Pierwszym skojarzeniem przychodzącym na myśl o hiacyntach jest ich niesamowity zapach. Nie bez powodu hiacynt, podobnie jak jaśmin, róża, lilia czy tuberoza, stanowi jedną z najczęściej spotykanych nut zapachowych w kompozycjach perfum.