X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Weterynarz
kot
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Transporter dla psa i kota - jak przewozić zwierzęta?

W ostatnich latach bardzo często miały miejsce widowiskowe, choć nie zawsze zgodne z prawem, akcje ekologów oraz obrońców praw zwierząt, których celem było przede wszystkim zwiększenie jakości i komfortu życia czworonożnych przyjaciół człowieka. Jednym z założeń takich akcji pozostaje wciąż wygoda i bezpieczeństwo zwierząt w czasie podróży samolotem lub samochodem, w czasie których są narażone na stres oraz bezpośrednie uszkodzenie ciała.
kot
Opracowanie: Marta Mroczkowska

Jak zmniejszyć stres u zwierząt domowych?

Negatywne oddziaływanie stresu, wszechobecnego w życiu każdego z nas, nie omija również kotów. Proste z pozoru czynności – wizyta u weterynarza, podawanie leku – mogą wywoływać znaczny stres u naszych czworonożnych przyjaciół.
labrador szczeniak
Opracowanie: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s

Mój pies nie boi się weterynarza

Zamierzam napisać Ci, w jaki sposób udało mi się przekonać psa, że wizyta u weterynarza to sama przyjemność. Wiedza ta jest bardzo prosta i banalna, a jednak większość osób nie zdaje sobie z niej sprawy. Tak wiem, że kilka osób powie, że mój pies jest młody, że ich starsze psy są już niechętne i nic tego nie zmieni. Mylą się.
kot
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Jak karmić swojego pupila?

Piękna, słodkowodna dumna ryba w dużym zbiorniku wodnym.Niemałym problemem związanym z trzymaniem w domu zwierzęcia jest kwestia jego karmienia. Każdy chciałby, aby jego pupil rósł, był silny i zdrowy, jednak nierzadko te marzenia są skutecznie niszczone przez różne choroby, jakich nabawia się pies, kot czy nawet zwykła rybka. Często okazuje się dodatkowo, że przyczyną tych chorób jest złe odżywianie się zwierzaka, przejedzenie, niedokarmianie albo używanie niewłaściwej karmy.
Pies
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Problemy zdrowotne zwierząt

Zwierzęta, tak jak ludzie, czasami chorują. Nie zawsze dolegliwości są widoczne gołym okiem, ale jeśli już zauważymy coś niepokojącego, powinniśmy zareagować jak najszybciej. Często pomocy możemy udzielić sami, czasami nie pomoże nawet weterynarz.