X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Wielkanoc
Ozdoby wielkanocne, kolekcja Green Grass
Opracowanie: home&you
Źródło: home&you

Dekoracje wielkanocne w kolorach trawy i słońca

Wielkanoc, to bardzo radosne święto. Ozdoby, którymi dekorujemy wnętrza z tej okazji, przyciągają uwagę bogactwem kształtów i kolorów. Nawiązują one zwykle do natury, która budzi się do życia po długiej zimie.
Baranki z rogami z prawdziwego złota
Opracowanie: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Źródło: Zakłady Porcelany „Ćmielów”

Kruche piękno świątecznych chwil

Kolorowe i wiosenne. Tradycyjne, z ciekawą historią i z nutą folkloru. Delikatne i kruche. Takie powinny być ozdoby świąteczne, bo właśnie taki charakter mają Święta Wielkanocne. Pamiętając o tym, Zakłady porcelany „Ćmielów” przygotowały już tegoroczną kolekcję świątecznych dekoracji.
zwyczaje

Zwyczaje - czym tak naprawdę są?

Zwyczaj, jest to powszechnie przyjęty, tradycyjny sposób postępowania w pewnych okolicznościach. Okoliczności te mogą dotyczyć miejsca, czasu czy sytuacji, w której zwyczaj mówi nam jak mamy postąpić. Rozważając zwyczaj w kontekście miejsca łatwo podać przykład zwyczajowego zachowania.
Żurek staropolski
Opracowanie: Fotolia
Źródło: Fotolia

Wielkanocne śniadanie i żurek staropolski!

Od wielu lat podtrzymywana jest tradycja świątecznego śniadania w wielkanocną niedzielę. Na stole poza kolorowymi pisankami, zajączkami i barankiem nie może zabraknąć tradycyjnych potraw. My zdradzamy przepis na staropolski żurek z makaronem, który urozmaici wielkanocne śniadanie i zapewni nam wspaniały smak świąt.
kawa
Opracowanie: Czas na Herbatę

Kawa do mazurka wielkanocnego

Wielkimi krokami zbliża się czas radosnych świąt wielkanocnych. Znowu będziemy mieli okazje do rodzinnych spotkań w wyjątkowym, świątecznym klimacie. Dla wielu z nas, szczególnie dla tych, którzy nie mają okazji często widywać się z rodziną, takie spotkania to esencja świątecznej radości.
robot kuchenny Kenwood
Opracowanie: Kenwood

Przepisy wielkanocne Kurta Schellera

Świąteczne spotkania przy stole to jedyne w swoim rodzaju chwile.
Zaskocz swoich gości smakowitymi potrawami skomponowanymi przez samego mistrza kuchni Kurta Schellera.
obrus kwiaty
Opracowanie: Łucznik

Ozdoby wielkanocne haftowane na obrusach i serwetkach

Święta Wielkiej Nocy to radosny czas, kiedy cała rodzina spotyka się przy stole, by podzielić się święconką i złożyć sobie życzenia. Warto zadbać o uroczysty charakter wielkanocnego śniadania i odpowiednio nakryć stół.
robot planetarny kenwood
Opracowanie: KENWOOD

Babka wielkanocna po alzacku i pomocny robot kuchenny

Świąteczne spotkania przy stole to jedyne w swoim rodzaju chwile - jednak tylko wtedy, gdy na czas uda się przyrządzić wszystkie wielkanocne specjały. By w święta zrelaksować się i nie tracić cennego czasu w kuchni, warto pomyśleć o fachowej pomocy.
jajowar
Opracowanie: First Austria
Źródło: First Austria

Gotowanie z jajami

Wielkanoc to czas odpoczynku, spotkań z najbliższymi i... gotowania. Wśród przeróżnych dań na stole zawsze królują jajka, podane pod różnymi postaciami. Ich przygotowanie to z pozoru nic trudnego. Jak się okazuje, ten proces można jednak jeszcze bardziej uprościć i przyspieszyć przy pomocy jajowara.
Nowoczesna aranżacja stołu na Wielkanoc
Opracowanie: Myin.pl
Źródło: Myin.pl

Wielkanoc - tradycyjnie czy nowocześnie?

Wielkanocne śniadanie, czyli świąteczny posiłek, w gronie rodzinnym, to szczególna okazja w roku. Wspólny czas spędzony przy świątecznym stole, wśród elegancko ubranych biesiadników, wymaga wyjątkowej oprawy.
1 2 3 4