X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Wino
wina
Opracowanie: Vinex Slavyantsi

Różowa lekkość bytu

Rosenthaler to rodzina regionalnych win pochodzących z Doliny Róż znajdujących się w słonecznej Bułgarii. Dolina swoją sławę zawdzięcza hodowli róż, z których produkowany jest olejek różany, importowany przez kreatorów perfum na całym świecie. Doskonałe warunki glebowo-klimatyczne sprzyjają również uprawie winorośli. W jednej z najstarszych bułgarskich winnic powstają wina o smaku bałkańskiej tradycji. Do grona bułgarskiej rodziny dołączyła Kadarka Rosé – różowe, półsłodkie wino o subtelnym aromacie. Jest słodkie, lekkie, owocowe… Uwodzicielsko kobiece. Subtelne jak woń olejku z płatków róży. Idealne na wieczory z przyjaciółkami.
kieliszki

Wino – napój bogów

Romantyczna kolacja, czy domowy obiad w gronie najbliższych to wystarczające powody, aby przy stole towarzyszyła nam butelka wina…dobrego wina. Szeroki wybór win daje każdemu z nas możliwość znalezienia magicznego trunku czegoś w naszym guście a także na nasz portfel.
stojak na wino
Opracowanie: Blomus
Źródło: Blomus

Lampka wina do obiadu

Niewielu jest uznanych specjalistów i znawców win. Tak samo przyrządzanie, jak i celebracja konsumpcji napojów alkoholowych na przestrzeni czasu stały się rzemiosłem. Tak, jak to ze sztuką bywa- niektóra jest przypisana wyłącznie dla wybranych, a niektóra przenika do dużej ilości odbiorców.
Wino i ser na francuski wieczór
Opracowanie: MSM MOŃKI
Źródło: MSM MOŃKI

Gdzie można nabyć smaczne wino?

Znajomość rodzajów win oraz umiejętność klasyfikowania ich jest cechą ciągle rzadko spotykaną. Wiedza w tym zakresie jest cały czas czymś rzadkim. Wynika to w dużym stopniu z dużych kosztów ekskluzywnych win, a co za tym idzie z tego, że wszystkich na nie stać. Z przeciwnej strony zainteresowanie tą tematyką stale rośnie, również w Polsce. Potwierdzają to obserwacje nowopowstających sklepów z winem.
Polędwiczki duszone w winie
Opracowanie: Międzybrodzkie Makarony
Źródło: Międzybrodzkie Makarony

Polędwiczki duszone w winie z sosem gorgonzola i makaronem kolanka

Kremowa konsystencja z nutką pikantnego smaku - sos gorgonzola idealnie pasuje do makaronowych specjałów. Międzybrodzkie makarony zdradzają przepis na polędwiczki duszone w winie, gdzie dodatkiem będzie sos gorgonzola i makaron kolanka.
Pascal Brodnicki i Karol Okrasa
Opracowanie: Lidl Polska
Źródło: Lidl Polska

W świecie win francuskich

Wino cieszy się w Polsce rosnącą popularnością i mimo, że nie jest jeszcze wybierane przez konsumentów tak często jak na zachodzie Europy, to o winie wiemy coraz więcej i coraz częściej szukamy go na sklepowych półkach.
akcesoria do wina
Opracowanie: MENU
Źródło: Calvado.pl

Niezbędnik konesera win

Dla wielu lampka aromatycznego wina jest synonimem wyhamowania po dniu pełnym pośpiechu, pretekstem do niespiesznego celebrowania wieczoru we dwoje lub szerszym gronie. Dla nielicznych – pasją. A każda pasja potrzebuje podbudowy odpowiednimi akcesoriami.
karafka Rosendahl
Opracowanie: Rosendahl

Wcielone dostojeństwo

Czcigodny trunek – wino – jest czci godne, jak mało który napój tego świata. Kultywowane przez człowieka od początku jego samego, i wina, istnienia, ma w sobie coś z potęgi baśniowo-mitycznych i magicznych napitków. Odmienia smak potraw, udoskonala czas delektowania się słodkim lenistwem, uczy relaksu, nadaje codziennemu istnieniu posmaku wyjątkowości.
odsysacze do wina
Opracowanie: Vinotemp

Automatyczny odsysacz do wina

Przechowywanie otwartej butelki z winem powoduje oksydację trunku i pogorszenie walorów smakowych. Dzięki automatycznemu odsysaczowi próżniowemu można przechowywać wino w otwartej już butelce przez kilka dni, nie obawiając się o utratę smaku i aromatu wina.

Odsysacz został zaprojektowany tak, by pasował do większości standardowych butelek z winem o pojemności 750 ml.
wina
Opracowanie: Witosha

Skarb z Doliny Róż

Ojczyzną wina jest Bułgaria… Traccy przodkowie Bułgarów, którzy zamieszkiwali tereny tego kraju w starożytności, byli pierwszymi winiarzami epoki antyku. Przed setkami lat posadzili winną latorośl na północnych i południowych zboczach Gór Bałkańskich. To oni udoskonalali pierwsze techniki wytwarzania wina, jak również stworzyli kulturę jego picia.
1 2 3 4