X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Sprzęt
egzotyczna ryba
Opracowanie: Grant Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com

Męskie zainteresowania - o wędkarzach i najlepszych łowiskach

Powszechnie przyjęto, że wyprawy wędkarskie to zwyczajnie męskie zajęcie, powinno się z resztą potwierdzić, że tak naprawdę niedużo pań interesuję się wędkarstwem. Encyklopedia mówi, iż wędkarstwo to zarówno typ sportu ale także i pasji, polegające zasadniczo na łapaniu ryb na wędkę.
Ogród pełen cienia
Opracowanie: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia

Gdzie można spędzić weekend poza Warszawą?

Po całym tygodniu nielekkiej roboty nadszedł czas na przysługujący, weekendowy odpoczynek. Gdy zapowiada się dobra pogoda nie należy siedzieć w domu tylko wybrać się gdziekolwiek na weekendowy wyjazd. Na pewno o wiele lepiej wypocznie się na łonie natury niż siedząc w mieszkaniu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaproponowania wiele interesujących propozycji.

Używane drukarki do firmy to godny polecenia wybór

Zasadnicza większość osób ma w domu komputer i nie wyobraża sobie już funkcjonowania bez takiego urządzenia. Wiele osób ma również drukarkę, która bardzo się przydaje, w szczególności, jeżeli mamy pociechy uczęszczające do szkoły, lub prowadzimy firmę z mieszkania. Drukarki mogą być bardzo różnorodne. Można zdecydować się na takie drukujące w kolorze, można czarno-białe. Część z nich ma wbudowany skaner, na części można także kopiować wydruki. Takie „kombajny” są jednak dość drogie, zarówno w zakupie, jak i w użytkowaniu.

Gry wideo nie tylko dla dzieci

Obecnie popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz urządzenia przenośnie wyparły już standardowe gry planszowe. Od pewnego czasu trwa wymiana zdań na temat, która konsola jest niezawodna. Konsole do gier wideo firmy Sony, a więc Playstation 3 oraz firmy Microsoft, a więc Xbox 360 oferują tzw. exclusivy, czyli gry wydawane wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają możliwość dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.
krajobraz górski
Opracowanie: Bryce JW
Źródło: http://www.flickr.com

Na co warto zwrócić uwagę wybierając się do sklepu z górskim sprzętem

Sklep górski to miejsce, w którym klient może znaleźć niezwykle szeroką gamę produktów związanych z pieszymi wycieczkami, nie tylko górskimi. W ostatnim czasie obserwuje się wyraźny wzrost liczby punktów tego typu, jak również zwiększenie zainteresowania sprzętem trekkingowym. Także asortyment ulega poszerzeniu, a ceny obniżają się. By z tak wielu sklepów wybrać ten najbardziej odpowiedni, należy przyjrzeć się dwóm najważniejszym elementom, jakimi są towary oferowane w sklepie oraz jego obsługa.
Opracowanie: Panasonic

Aparat mamy i co teraz?

Wreszcie spełniliśmy nasze marzenia i staliśmy się posiadaczem wymarzonego aparatu. Zazwyczaj nie zdajemy sobie jednak sprawy, że obiektywy kitowe, jakie seryjnie dołączane są do sprzedawanych modeli, są średniej jakości i zadowolą nas tylko w pierwszym etapie naszej zabawy z fotografią. Dlatego należy od początku zacząć kompletować dodatkowe akcesoria do naszego aparatu, gdyż kupując rozważnie zestaw ”szkieł”, sprawimy, że nasz aparat będzie robił zadowalające ujęcia.

Kupujemy kamerę dla aktywnych

Wakacje na desce – w zimie i w lecie – możemy uwiecznić na filmie. Nowe możliwości są bardzo duże, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można kupić naprawdę profesjonalny sprzęt.

Wybierając kamerę, zawsze trzeba wybrać jej przeznaczenie. Jeżeli uznaliśmy, że potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy poszukać w konkretnych modelach. Wiadomo, że koszt jest zwykle konkretną barierą, jednak w tej sytuacji też decydujemy, jak fachowy sprzęt wybieramy. Kamera do nagrywania pewnego rodzaju portfolio narciarskich ekscesów musi być oczywiście droższa niż ta, służąca jedynie pamiątkom z wypadów w góry. Ważne jest to, gdzie mamy w planach pokazywać filmiki. Do internetu bez problemu wystarczą kamery SD, jednak zwykle HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.
Wyprawy wędkarskie
Źródło: www.zewprzygody.pl

Od czego zacząć wędkowanie?

Wyprawy wędkarskie są bardzo popularną formą odpoczywania prze męską płeć. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na miłe spędzenie wolnego czasu dla osób w różnym wieku. Często jest to tradycja pokoleniowa przekazywana z ojca na syna. Taki rodzaj sportu pozwala na relaks oraz rozmowy w dobrym towarzystwie.
Thomas-it
Źródło: www.thomas-it.pl

Sprzęt komputerowy dla firm

Zaopatrzenie powierzchni biurowych w sprzęt komputerowy dla firm, to czynnik wpływający na jego funkcjonowanie. właśnie dlatego, powinno to być wykonane na najwyższym poziomie. Na samym początkuorganizacji biura, warto przemyśleć parę istotnych spraw. Jedną z nich jest na przykład instalacja systemów operacyjnych. Jak dobrać go tak, by był dopasowany do charakteru firmy, która będzie na nim pracować. Warto również przemyśleć sposób, w jaki zaopatrzy się biura w internet. Czy wybrać połączenie kablowe, czy wi-fi.
Thomas-it
Źródło: www.thomas-it.pl

Serwerownia – dziwne miejsce, dziwni ludzie

Serwerownia to dziwne miejsce okrytetajemniczą legendą. Tylko kilka osób oglądało ją w środku, a tylko nieliczni wyszli z niej bez szwanku. Miejsce, gdzie wchodzą wyłącznie informatycy i specjaliści od IT ciągle kusi poszukiwaczy przygód. A może to zagadkowe buczenie działa na nich energetyzująco.
1 2