X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Karty
runa Eihwaz
Opracowanie: www.4taroty.pl

Runy – zaczarowany Świat Runy 13 Eihwaz

Runa Eihwaz jest trzynastą Runą w Futharku. Na karcie Voenix widać opartego o rozłożysty cis, Boga łuków Ullra, który jest bogiem śmierci. Widać jak Ullr zwycięsko prezentuje swój łup, zabitego odyńca. Wokół panuje sroga zima, góry pokryte są śniegiem i lodem. Bóg Ullr ma na palcu błyszczący pierścień, na który ludzie składali przysięgi i obietnice.
runa Nauthiz
Opracowanie: www.4taroty.pl

Runy - zaczarowany Świat Runy 10 Nauthiz

Runa Nauthiz jest dziesiątą Runą w Futharku. Na karcie Voenix widać tratwę, którą wzburzone morskie fale rzucają na wszystkie strony. Przerażeni ludzie za wszelką cenę próbują utrzymać się na szczątkach tratwy. Rozpaczliwie chwytają się resztek masztu, który utworzył symbol Runy Nauthiz. Niebo zaciągnięte jest ciężkimi chmurami, ale przez te czarne chmury przedziera się mały promień słońca, dając nadzieję, że wkrótce na horyzoncie pojawi się wyspa.
runa Ansuz

Runy - zaczarowany świat Runy 4 Ansuz

Runa Ansuz jest czwartą Runą w Futharku. Na karcie Voenix na trawie siedzi olbrzym, bóg Odyn, który gra na harfie. Harfa jest rzadkim instrumentem i z pewnością trudna jest gra na niej (tak, jak trudne jest czasem odkrycie lub pielęgnowanie talentu).
tuna Wunjo
Opracowanie: www.4taroty.pl

Runy - Zaczarowany Świat Runy 8 Wunjo

Runa Wunjo jest ósmą Runą w Futharku. Na karcie Voenix widać ucztujących ludzi w różnym wieku, od malutkiego dziecka do starca. Ucztuje nawet pies. Postaci przedstawione na karcie są pogodne, radosne.
Karty kredytowe, płatnicze
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Płacisz kartą i zostałeś oszukany?

Płatności kartą są zwykle znacznie bezpieczniejsze niż te zrealizowane za pomocą gotówki czy przelewu. Jeśli płacący kartą zostanie oszukany może bowiem liczyć na pomoc banku. Jak wskazuje Expander, dzięki usłudze chargeback odzyska pieniądze jeśli np. nie otrzymał zamówionego towaru lub jeśli został obciążony wyższą kwotą niż to wynikało z umowy.
tarot
Opracowanie: www.4taroty.pl

Tarot a życie: Sekta, czarna magia i…

Czasem przed tarocistą staje nie lada wyzwanie. Jak zareagować, gdy karty zapowiadają przyszłą tragedię, nieszczęście, od którego nie ma odwrotu? Powiedzieć prawdę osobie, która oczekuje pocieszenia, czy przemilczeć problem? To dylemat, który jest niezwykle trudno rozstrzygnąć.
runa Kenaz
Opracowanie: www.4taroty.pl

Runy - zaczarowany świat Runy 6 Kenaz

Runa Kenaz jest szóstą Runą w Futharku. Na karcie Voenix widzimy potężnie zbudowanego kowala, który trzyma przed sobą rozpalony do połowy żelazny pręt. W tle widać piec z rozżarzonymi węglami, w którym kowal do czerwoności rozgrzał żelazo, by wykuć z niego sprzęt. Na karcie dominują kolory ognia, gorące czerwienie, pomarańcz, fiolet i zielenie.
aparaty cyfrowe
Opracowanie: BenQ

Wie o każdym mrugnięciu...

Kwiecień 2009 – Firma BenQ pokazała nowy model z serii "Classic" C1020. Aparat wyposażony został w matrycę 10 megapiskeseli, ma nowoczesny wygląd, obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym oraz funkcje antywstrąsową (Super-Shake-Free) ze wsparciem zdjęć przy dużej czułości (3200 ISO). Aparat ma również trzy nowoczesne funkcje ułatwiające robienie zdjęć w różnych warunkach.
runa Uruz

Runy - zaczarowany świat Runy Uruz

Uruz jest drugą kartą w Futharku. Jej Żywiołem jest Ziemia. Na karcie autorstwa Voenix widać potężnego tura, który jest symbolem siły, witalności. Graficzny, kanciasty znak przypomina z wyglądu podkowę, a podkowa zawsze kojarzy się nam ze szczęściem, powodzeniem, pomyślnością we wszystkich aspektach naszego życia.
runa Hagalaz
Opracowanie: www.4taroty.pl

Runy - zaczarowany Świat Runy 9 Hagalaz

Runa Hagalaz jest dziewiątą Runą w Futharku. W numerologii cyfra dziewięć symbolicznie kończy pewien okres życia, pomaga usunąć to, co trudne, niepotrzebne w dalszej wędrówce przez życie. Symbolicznie kończy też czas zabawy, radości i sukcesów.
1 2 3