X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Nauka
nauka
Źródło: http://www.sxc.hu/

Budżet studenta, czyli jak opłacić studia w innym mieście

Już za kilka dni rozpocznie się kolejny rok akademicki. Wielu studentów powoli opuszcza więc rodzinne kąty, wyjeżdżając w poszukiwaniu wiedzy do innego miasta. Lecz studia to nie tylko godziny spędzone na wykładach i w bibliotece, czy imprezy w akademikach i klubach studenckich. To również spore wydatki. Jak przygotować na nie studencką kieszeń?
Dzieci w szkole, nauka
Opracowanie: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Sprawdziany z całego semestru, poprawianie ocen, rekrutacja do nowej placówki. Kiedy do końca roku szkolnego pozostało niewiele czasu, problemy w nauce stają się szczególnie kłopotliwe. Dlaczego niektórym uczenie się sprawia więcej problemu? I co mogą w takiej sytuacji poradzić rodzice?
Nauka języka bez spiny
Opracowanie: PONS
Źródło: PONS

Nauka języków bez spiny

Nudne zajęcia, wkuwanie niepotrzebnych słówek, testy, gramatyka – pod koniec semestru to wszystko może przyprawić o mdłości. Dzieje się tak dlatego, że nieskuteczna nauka języków nie przynosi efektów. Ponadto zniechęca do pogłębiania wiedzy, bo nie można wykorzystać jej w praktyce. Zbliżają się wakacje – warto więc poznać skuteczne i przyjemne sposoby na poznawanie języków obcych, by na wyjeździe nie zapomnieć przysłowiowego „języka w gębie”.
Opracowanie: Platu Korepetycje

Korepetycje i kursy z języka polskiego dla osób z zagranicy oraz licealistów

Jak da się przekonać, język polski jest trudny nie tylko dla osób zza granicy. Rzecz jasna od uczniów, dla jakich polski jest językiem ojczystym, oczekuje się czegoś znacznie więcej, niż od przyjezdnych, którzy zwyczajnie chcą zrozumieć polski język: znajomości poezji, znajomości prozy, historii najsłynniejszych pisarzy, a także historii i przemian w sztuce: renesansu, romantyzmu i reszty nazw, jakie użyteczne są generalnie głównie w szkole i nigdy potem. Nie jest to jednak skomplikowane, a potrzebne do przejścia egzaminu maturalnego, a wychodzi na to, że niestety nie wszyscy dają sobie z tym radę. Często przydatne są korepetycje język polski
prasa
Źródło: www.tox-pl.com/pl

kilka słów o automatyce

Automatyka jest częścią nauki, która jest nieznana dla wielu zwyczajnych ludzi, i łączy nam się w większości z naukami ścisłymi, z którymi gro z nas miało problemy w szkole. Jednym z działów automatyki jest automatyka przemysłowa. Zajmuje się ona automatyzacją różnorodnych procesów produkcji i procesów autonomicznych. Zdaniem wielu fachowców z tej branży trzeba ją uznać za niezmiernie szybko rozwijający się wydział inżynierii elektrycznej.
Dziecko, nauka języków
Opracowanie: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English

Jak dogadać się z niemowlakiem?

Kiedy maluch nie potrafi jeszcze wyrazić swoich potrzeb, rodzicom trudno jest jednoznacznie określić, czego mu brakuje. Jednym ze sposobów na skuteczne nawiązanie kontaktu z pociechą jest język migowy, który wpływa także na inteligencję i rozwój potomka.
Kuchnia, zabawki z drewna
Opracowanie: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Współczesne sklepy dla najmłodszych

Obecnie sklepy z produktami dla dzieci świecą bogactwem artykułów. Do wyboru mamy mnóstwo artykułów dostosowanych do wieku oraz płci dziecka. Zaczynając od zabawek edukacyjnych, chodzików, artykułów higienicznych po krzesełka do karmienia i leżaczki. Wszystko uzależnione jest od zasobności naszego portfela i naszej wyobraźni.
Jak radzić sobie z nudą dziecka?
Opracowanie: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Jak radzić sobie z nudą dziecka?

Dzieci uczęszczające do przedszkoli, szkół przyzwyczajone są do określonego harmonogramu dnia. Nie od dziś wiadomo, że nuda jest wrogiem dziecka. I może być powodem zaskakującego rodziców zachowania. W czasie ferii dzieci potrafią stać się zmorą opiekunów, którzy często nie mają czasu i pomysłu na zabawę. Jak sobie poradzić z tym kłopotem?
zabawki drewniane
Opracowanie: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Wybór zabawek- czyli jak pogodzić naukę z zabawą?

Półki w centrach handlowych uginają się od liczby zabawek dla dzieci w każdym wieku. Przeważnie gubimy się pośród nich nie wiedząc, jaka zabawka będzie najodpowiedniejsza dla naszego dziecka.
Gra o Tron (Game of Thrones)
Opracowanie: Christian T. Petersen
Źródło: Planszóweczka.pl

Fajne gry planszowe

Gry planszowe, od zawsze obecne w Europie, od setek lat pomagają rozwijać w w maluchach pasję i ciekawość światem, w którym żyją. To właśnie od gier i zabaw zaczyna się przygoda z edukacją tysięcy maluchów. Fajne gry planszowe uczą, bawią, jak również dostarczają gigantycznej ilości frajdy osobom grającym bez względu na ich wiek, kolor skóry bądź też płeć. Dorośli grający z maluchami w gry ze swoich lat młodości dopuszczają maluchy do niesamowitego świata ,gdzie nauka spotyka się z beztroską zabawą. Najpewniej jednak, gdy maluch poza poznaniem starszych rodzajów gier ma także możność zapoznania się z nowymi rodzajami gier.
1 2 3 4 5