X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Choroby

Czy to przeziębienie, czy już grypa?

Jesień to piękna pora roku - szczególnie, kiedy jest słoneczna i ciepła. Niestety, często na przełomie jesieni i zimy rozpoczynają się zachorowania na przeziębienia i grypę. Co zrobić, aby nie zachorować i jak postępować, kiedy choroba już nas dopadła?
dziewczynka

Astma u dzieci – diagnoza i leczenie

Co zrobić, gdy dziecko ma problemy z oddychaniem, gwałtownie łapie powietrze? Często kaszle, zwłaszcza w nocy, nad ranem oraz przy okazji wysiłku fizycznego?
chrapanie

Chrapanie – męska rzecz?

Zwykło się mówić, że mężczyznom nie wypada płakać. A co z chrapaniem? Czy nieodłącznie kojarzy się ono z męską naturą? Czy może coraz mniej pasuje do obrazu współczesnego mężczyzny, który częściej niż kiedyś zdaje sobie sprawę, że nie tylko wygląd, ale również zdrowie ma znaczenie.
osteoporoza

Dzień Osteoporozy

Osteoporoza jest chorobą społeczną, czemu wyraz dają badania epidemiologiczne. Wynika z nich, że w Polsce na osteoporozę cierpi ponad 6 mln ludzi, a zdiagnozowaną osteoporozę ma ponad 2 mln ludzi. O kości trzeba dbać jak najwcześniej. Od ich ukształtowania w młodości zależy ich dalszy los.
choroby serca
Opracowanie: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii

Z serca dla dzieci

Wystarczy podczas zakupów sięgnąć po produkty z logo Siła Serca. Część dochodu z ich sprzedaży wspiera budowę systemu wspomagania serca dla dzieci realizowaną przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religii.
zapalenie układu moczowego
Opracowanie: LaciBios femina

Zapalenie układu moczowego

Letnie wyjazdy to dobra okazja do zrelaksowania się po pracowitej części roku. Zazwyczaj do upragnionego urlopu pieczołowicie się przygotowujemy, kupując rozmaite specyfiki poprawiające koloryt cery i chroniące przed promieniami UV.
zdrowie intymne

Naturalne metody na zdrowie intymne

Fora internetowe służą wymianie doświadczeń. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do zdrowia intymnego. Niestety, bardzo często można spotkać wpisy pozbawione zdrowego rozsądku, które mogą nieść niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia.
Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...
Opracowanie: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...

Badanie, choć na pierwszy rzut oka przeraża, to jednak jest kluczowym elementem diagnostyki w obrębie przełyku, żołądka oraz dwunastnicy. Umożliwia obejrzenie wnętrza tych narządów, ułatwia ocenę błon śluzowych, ukazuje żylaki przełyku, owrzodzenia, nadżerki i polipy.
Stawy, dolegliwości
Opracowanie: Synocrom
Źródło: Synocrom

Osteoartroza – ratuj swoje stawy

Osteoartroza to obok osteoporozy kolejna choroba narządu ruchu, która daje o sobie znać w późniejszych latach naszego życia. W USA osteoartroza jest najpopularniejszą dysfunkcją stawów. W Polsce również zbiera coraz większe żniwo i to nie tylko wśród osób w podeszłym wieku. Zmiany zwyrodnieniowe stawów należą do najczęstszych i najbardziej uciążliwych problemów medycznych wieku średniego i starszego.
Rodzina  na plaży
Opracowanie: Medicover
Źródło: Medicover

Szczepienia przed wakacjami

Pogoda za oknem powoli zaczyna sprzyjać snuciu planów wakacyjnych. Warto już teraz pomyśleć nad tym, jak w bezpieczny i zdrowy sposób zaplanować rodzinne wojaże.
1 2 3 4 5