X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony
Choroby
kobieta
Opracowanie: DER-MED
Źródło: DER-MED

KłoPOT z głowy

Gdzie wysokie temperatury, wysiłek fizyczny lub stres, tam nieodłącznie towarzyszy nam... pot. To naturalna reakcja naszego organizmu, z którą zazwyczaj możemy skutecznie walczyć z pomocą dezodorantów i antyperspirantów. Co jednak jeśli kosmetyki nie rozwiązują problemu?

Nadmierne pocenie się jest niezwykle krępujące. Mokre plamy na odzieży, uczucie nieświeżości i ten nieprzyjemny zapach... Dlaczego właściwie się pocimy?

Opieka paliatywna w Polsce

Hospicjum jest miejscem, w którym opieką otaczane są osoby ciężko chore. Opieka tego typu generalnie ma dotyczyć nie tylko chorych, lecz także ich rodziny. Udzielana jest tam tak zwana opieka paliatywna. Placówki takie mają zróżnicowany charakter. Przede wszystkim dzielą się na hospicja dziecięce oraz takie dla dorosłych. Największy odsetek osób korzystających z hospicjów stanowią ludzie cierpiący na choroby nowotworowe. Żeby trafić do hospicjum, chory musi być w tak zwanym terminalnym stadium schorzenia, który to stan stwierdzany jest przez specjalistę.
Chrapanie można wyleczyć
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Chrapanie można wyleczyć

Chrapanie stanowi uciążliwy problem, którego nie należy lekceważyć, ponieważ niesie ze sobą duże ryzyko komplikacji zdrowotnych.
jaskra

Jaskra - cena za postęp

Zwykło się czasami słyszeć zupełnie błędne, obiegowe opinie, jakoby pewne dolegliwości przynależne były jedynie ludziom w podeszłym wieku. Wielu, wierząc ślepo w takie sądy, bagatelizuje pierwsze objawy choroby. Zapominają oni, że w zamian za szybki rozwój cywilizacyjny przyszło nam płacić bardzo wysoką cenę...
Park
Opracowanie: Centrum Medicover
Źródło: Centrum Medicover

Co to jest kleszczowe zapalenie mózgu?

Planując wakacje w krajach tropikalnych większość ludzi ma świadomość, że prawdopodobnie konieczne będą szczepienia przeciw takim chorobom jak cholera, dur brzuszny czy żółta gorączka. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zaszczepienie się przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.
Śniadanie dla mężczyzny
Opracowanie: Bielmar
Źródło: Bielmar

Śniadanie dla mężczyzny – nie tylko w Jego Dniu

Jak zaczynają dzień mężczyźni w Polsce? Na pewno nie od śniadania, które przed pracą spożywa tylko 48% panów! A to właśnie brak tego posiłku powoduje obniżenie sprawności umysłowej, utrudnia utrzymanie prawidłowej wagi, czy powoduje częstsze zapadanie na choroby serca. O tym jak powinno wyglądać śniadanie panów, nie tylko w Dniu Mężczyzny, przypominają organizatorzy ogólnopolskiego programu „Śniadaniowa Klasa”.
Atopowe zapalenie skóry u dzieci
Opracowanie: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe

Naturalny sposób na AZS!

Chore dziecko to smutne dziecko. Żadna z mam nie chce, aby jej maleństwo czuło się źle i niekomfortowo. Atopowe zapalenie skóry sprawia, że nawet codzienność staje się trudna – dla dziecka, bo uporczywie swędząca skóra jest niezwykle uciążliwa, a także dla mamy, która nie wie jak skutecznie uspokoić i wyciszyć malucha. Jak efektywnie leczyć AZS?
Neuromonitoring – bezpieczeństwo podczas operacji tarczycy
Opracowanie: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Neuromonitoring – bezpieczeństwo podczas operacji tarczycy!

W chwili obecnej jeśli zaistnieją wskazania do operacji gruczołu tarczowego (tarczycy) są to wskazania do całkowitego usunięcia tego gruczołu, lub jednego z jego płatów. Częściowe resekcje odeszły do lamusa, ponieważ pozostawienie części gruczołu prowadzi do wznowy choroby zasadniczej. Zabiegi chirurgiczne w obrębie tarczycy są zaliczane do trudnych ze względu na bliskość gruczołu względem nerwów krtaniowych i strun głosowych. Są one czułe na każdy ruch w swoim otoczeniu, stąd duże zagrożenie utratą głosu lub zmianą jego barwy. Neuromonitoring sprawia jednak, że zabiegi te są o wiele bezpieczniejsze dla Pacjenta – mówi Roman Kuśnierczyk, chirurg Szpitala św. Rafała w Krakowie.
Wycieczki, góry
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

O czym powinniśmy pamiętać zaczynając przygodę ze sportem?

Sport w życiu każdego człowieka powinien występować co najmniej raz na dwa tygodnie. Chroniczne zmęczenie, podatność na choroby i utrzymująca się chandra mogą wynikać z zbyt małej ilości tlenu w organizmie i siedzącego trybu życia. Jedynie wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie się może poprawić nasze samopoczucie na stałe.
Siedzący tryb życia a hemoroidy
Opracowanie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Siedzący tryb życia a hemoroidy

Siedząc w biurze przez wiele godzin nie zastanawiamy się nad brakiem ruchu, który może skutkować wystąpieniem problemów zdrowotnych. Jedną z bardziej bolesnych i krępujących dolegliwości jest występowanie hemoroidów, które lekarze coraz częściej łączą właśnie z małą aktywnością fizyczną!
1 2 3 4 5